Šachtar zaskočil v předkole Ligy mistrů Monako, knížecí klub porazil na jeho hřišti

17. 8. 2021 23:35
Fotbalisté Šachtaru Doněck zvítězili v úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů na hřišti Monaka 1:0 a přiblížili se postupu do základní fáze prestižní soutěže. Jedinou branku v utkání vstřelil v 19. minutě brazilský útočník Pedrinho.
Fotbalisté Šachtaru Doněck.
Fotbalisté Šachtaru Doněck. | Foto: Reuters

Přemožitel pražské Sparty z předchozího předkola Monako sice po inkasovaném gólu převzal v duelu iniciativu, proti střelám Golovina a Ben Yeddera ve druhé půli však zasáhl skvěle brankář Trubin. Když pak ukrajinský gólman vytáhl osm minut před koncem na tyč i střelu domácího Boardua, mohl Šachtar slavit v boji o Ligu mistrů třetí výhru za sebou. V předchozí fázi vyřadil belgický Genk.

Obrat v domácím prostředí se podařil Salcburku. Rakouský tým proti Bröndby Kodaň prohrával od 4. minuty po brance Mikaela Uhreho, ve druhé půli ale nejprve vyrovnal devatenáctiletý útočník Karim Adeyemi a v 90. minutě vystřelil těsné vítězství 2:1 do odvety o rok starší Brenden Aaronson.

Výrazný krok k postupu udělali hráči Šeriffu Tiraspol, kteří porazili na svém hřišti Dinamo Záhřeb 3:0. Moldavský celek, jenž soutěží prochází už od 1. předkola, tak vyhrál v boji o LM šestý ze sedmi zápasů.

Bělehrad blíž Evropské lize

Fotbalisté Crvené zvezdy Bělehrad porazili v prvním zápase 4. předkola Evropské ligy Kluž jasně 4:0 a udělali výrazný krok k možné účasti v základní části soutěže. Srbský celek dostal do vedení už po pěti minutách hry Milan Pavkov, druhou branku přidal krátce před přestávkou jeho spoluhráč Aleksandar Katai. Ve druhé části zvýšili náskok El Fardou Ben a Mirko Ivanič.

K výhře bělehradského týmu přispěl i bývalý záložník pražské Sparty Guélor Kanga, který odehrál 73 minut a dostal žlutou kartu. Odveta se uskuteční příští týden.

Program rozhodujících předkol o Evropskou ligu pokračuje ve středu, kdy se přemožitel Jablonce z předchozí fáze Celtic Glasgow utká s Alkmaarem. Dalších osm zápasů, mezi nimiž bude i duel pražské Slavie s Legií Varšava, se uskuteční ve čtvrtek.