Lionel Messi

Lionel Messi

Argentinský fotbalový reprezentant a v současnosti záložník španělské Barcelony. S tímto týmem vyhrál sedm ligových titulů a čtyřikrát ovládl Ligu mistrů.

Má také bohaté individuální statistiky. Třikrát dostal Zlatý míč FIFA pro nejlepšího hráče planety, jednou vyhrál v jeho předchůdci Zlatém míči i FIFA Hráči roku. V roce 2012 překonal rekord v počtu nastřílených gólů za jeden rok. Vstřelil totiž 91 branek.

Messi se poprvé po pokusu o přestup objevil na tréninku Barcelony

Argentinský fotbalista Lionel Messi se poprvé po nedotaženém pokusu odejít z Barcelony objevil na tréninku mužstva. Poté co v neděli úspěšně absolvoval dodatečný test na koronavirus, se dnes jako první z hráčů dostavil do tréninkového centra, kde ho večer čeká premiérová příprava pod vedením nového trenéra Ronalda Koemana.

Šestinásobný nejlepší fotbalista světa se zapojí do tréninku s týdenním zpožděním a podle španělských médií už se nechal Koeman slyšet, že Messi pod jeho vedením nemůže počítat s žádnými privilegii. V sobotu čeká Barcelonu první přípravný zápas s třetiligovou Tarragonou, do ligy vstoupí 27. září proti Villarrealu.

Messi chyběl na prvním tréninku Barcelony před novou sezonou

Hvězdný fotbalový útočník Lionel Messi podle očekávání vynechal dnešní úvodní trénink Barcelony před nadcházející sezonou, který vedl poprvé nový kouč Ronald Koeman. Třiatřicetiletý Argentinec minulý týden šokoval oznámením, že chce z katalánského klubu odejít.

Messiho absence na dnešním podvečerním tréninku nebyla překvapením poté, co útočník v neděli nedorazil na klubovou lékařskou prohlídku před sezonou. Její součástí byl i povinný test na koronavirus.

Messi minulý týden požádal vedení Barcelony, za kterou hraje od roku 2004, o možnost odejít jinam. Šestinásobný nejlepší fotbalista světa má v klubu smlouvu ještě na rok, ale jeho právníci tvrdí, že využil klauzuli v kontraktu, jež mu umožňuje odejít zadarmo.

Klauzuli přitom mohl uplatnit do 10. června, což je datum shodné s původním koncem sezony, nicméně kvůli pandemii koronaviru byl ročník španělské ligy prodloužen až do srpna.

Vedení španělské ligy tvrzení Messiho právníků popřelo a uvedlo, že jeho smlouva s Barcelonou je stále platná. Zdůraznilo také, že jedinou cestou, jak mohou případní zájemci argentinskou hvězdu získat, je zaplatit výstupní klauzuli ve výši 700 milionů eur.

Messi se rozhodl z Barcelony odejít po sezoně, v níž klub nevyhrál žádnou trofej a zakončil ji potupnou porážkou 2:8 od Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Pokračovat