Neviděli jste tohoto muže? Slyší na jméno Harry. Anglie se baví pátráním po Kaneovi

Rudolf Černík Rudolf Černík
3. 8. 2021 7:51
Anglie řeší budoucnost fotbalové superhvězdy Harryho Kanea. Kanonýr Tottenhamu se nedostavil na zahájení přípravy a snaží se zatlačit na přestup do Manchesteru City. A média se baví vytvářením plakátů, v nichž je slavný střelec označován za pohřešovaného.
Oblékne Harry Kane ještě někdy dres Tottenhamu?
Oblékne Harry Kane ještě někdy dres Tottenhamu? | Foto: Reuters

"Ztratil se útočník. Neviděli jste tohoto muže?" ptá se třeba deník The Sun a přidává podobiznu osmadvacetiletého fotbalisty.

"Náš hvězdný útočník je pohřešovaný. Jmenuje se Harry. Normálně je velmi domácký. Naposledy byl viděn v červenci ve Wembley," přidává list v narážce na to, že zatím poslední zápas sehrál kapitán Anglie při prohraném finále Eura s Itálií.

Kane byl podle plakátu spatřen, jak míří směrem na Manchester - právě City o něho totiž velmi usilují. "Kdybyste ho viděli, vraťte ho, prosím, na N17," stojí v závěru. N17 je zkratka používaná pro stadion Tottenhamu, odvozená od jeho umístění v Londýně. Jako autora podepsali novináři Sunu "Daniela", což má být šéf klubu Daniel Levy.

Podobně si přisadil i instagramový účet sítě sportovních stanic beINSPORTS. Také ten označil Kanea za "Pohřešovaného".

Největší hvězda Spurs se měla v pondělí hlásit po dovolené v tréninkovém centru klubu a absolvovat testy na koronavirus. Jenže nedorazila a nedala o sobě vědět.

Kane se tím snaží zatlačit na vedení Tottenhamu, aby ho pustilo za vysněným přestupem do Manchesteru City. Šéfové Spurs, rozzuření počínáním klíčového hráče, chystají pro Kanea rekordní pokutu za každý den, kdy si nebude plnit své povinnosti.

Zároveň nehodlají slevit z částky 160 milionů liber (4,8 miliardy korun), kterou požadují za případný přestup. Úřadující šampioni Premier League ovšem nabízejí "jen" 100 milionů plus nespecifikovanou hráčskou náhradu.

Kane má s Tottenhamem smlouvu ještě na tři sezony, tvrdí však, že měl s Levym "gentlemanskou dohodu", podle níž mu klub nebude bránit v přestupu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy