Rozmazlený blázen, idiot a podvodníci. Prezident Realu urážel Ronalda i další hvězdy

Sport Sport
14. 7. 2021 14:56
Prezident Realu Madrid Florentino Pérez prožívá horké léto. V posledních dnech se na veřejnost dostávají nahrávky, ve kterých skandálně uráží fotbalisty Realu, trenéry a další fotbalové osobnosti. Jeho kritice neušli José Mourinho, Cristiano Ronaldo ani klubové legendy.
Florentino Pérez.
Florentino Pérez. | Foto: Reuters

"Je to blázen. Ten chlap je chorý, idiot." I tak označil prezident Realu Madrid Florentino Pérez Cristiana Ronalda, největší hvězdu svého týmu a patrně jednoho z nejlepších fotbalistů historie. 

"Vy si možná myslíte, že je normální, ale není. Kdyby byl, tak nedělá všechny tyhle stupidní věci," pokračoval Pérez, jehož slova zachytila nahrávka, jejíž části tento týden postupně zveřejňuje španělský deník El Confidencial

Ostrá slova vyřkl už před devíti lety, tedy v době, kdy Ronaldo otevřené hovořil o tom, že je v Realu nešťastný, a v médiích se hojně spekulovalo o jeho přestupu. Ten se sice nakonec uskutečnil až o šest let později, kdy Ronaldo odešel do Juventusu, jak ale nahrávka dokazuje, Péreze svým chováním pořádně naštval. 

Ronaldo ale nebyl jediný, do koho se Pérez při svém výlevu pustil. Hněvu dnes čtyřiasedmdesátiletého fotbalového funkcionáře neunikly ani další fotbalové osobnosti, třeba tehdejší kouč Realu José Mourinho. 

"Mourinho a Ronaldo mají velká ega, neposlouchají ani svého agenta. Jsou rozmazlení a nevnímají realitu," pokračoval Pérez. "Kdyby tomu tak nebylo, bývali by si mohli vydělat spoustu peněz." 

Ostrá slova schytal také Fabio Coentrao, který v Realu působil mezi lety 2011 a 2018, ale nikdy se úplně neprosadil. "Je to magor a takové lidi Real spolkne. Dostal ho ten tlak a Mourinho je idiot, protože je mu to jedno," prohlásil Pérez. 

Kritice neunikly ani klubové ikony Raúl González a Iker Casillas, které prohlásil za "sobce" a "podvodníky". 

Samotný Pérez k celé kauze vydal v úterý prohlášení, ve kterém pravost nahrávky nijak nepopřel, pouze prohlásil, že jsou jeho slova vytržena z kontextu. 

Současně také uvedl, že o existenci záznamu ví už několik let a překvapilo ho, že jej někdo právě teď vytáhl na světlo. "Sám to přičítám tomu, že jsem byl jedním z hybatelů projektu Superligy," uvedl Pérez s podotknutím, že dál už v této věci budou jednat pouze jeho právníci. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy