Nejen Coutinho, ale také Pirlo či Bergkamp. Nejhloupějším klubem na světě je prý Inter Milán

Jiří Škuba Jiří Škuba
11. 1. 2018 8:54
Před pěti lety ho v Interu Milán nechtěli, za 220 milionů korun putoval do Liverpoolu. Ten za Philippa Coutinha nyní zinkasoval čtyři miliardy. Černomodří tak znovu ukázali, že mají talent zbavovat se světových hvězd ještě před tím, než dosáhnou vrcholu. Podívejte se, proč se o Interu začíná mluvit jako o nejhloupějším klubu na světě.
Matthias Sammer
Matthias Sammer | Foto: ČTK

Matthias Sammer

Do Interu přestoupil v roce 1992, ale nikdy si nezvykl na život v Itálii. Za Inter odehrál pouhých jedenáct zápasů a vstřelil čtyři góly, což na tehdejšího libera byla znamenitá produkce. Po půl roce ovšem znovu měnil angažmá - vrátil se do Německa, do Borussie Dortmund, v níž zažil nejlepší léta kariéry. V roce 1996 dovedl Němce k vítězství na Euru a navíc dostal Zlatý míč pro nejlepšího světového fotbalistu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy