Stanciuova agentka: Přestup do fotbalové Sparty je na 99,99 procenta hotový

Marek Janoš Jiří Škuba Marek Janoš, Jiří Škuba, Rudolf Černík
10. 1. 2018 21:30
Na Letné se nejspíš dočkají vysněné posily, rumunského záložníka Anderlechtu Brusel Nicolaeho Stanciua.
Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu | Foto: ČTK

Praha - Rumunský záložník Nicolae Stanciu z Anderlechtu Brusel by se měl už brzy stát posilou fotbalové Sparty. Agentka 24letého středopolaře Anamaria Prodanová v rumunské televizi uvedla, že obchod je "na 99,99 procenta hotový".

"Stanciu musí hrát na vysoké úrovni. Odmítli jsme dvě nabídky z arabských zemí a tři velmi dobré nabídky z klubů, kam se rumunští hráči dostanou jen málokdy," prozradila na stanici Digi Sport Anamaria Prodanová, hráčova agentka a bývalá modelka. "Měli jsme deset nabídek na hostování, ale Anderlecht chce rovnou přestup. Dohoda je na 99,99 procenta hotová," doplnila.

Informaci na svém Twitteru uvedl i respektovaný rumunský novinář Emanuel Rosu, jenž spolupracuje s předními světovými periodiky, jako jsou Guardian či fotbalové magazíny FourFourTwo a World Soccer.

Pro nového sportovního ředitele Sparty Zdeňka Ščasného je Stanciu přestupovou prioritou. "Byl bych velice rád, kdyby se právě on stal první posilou. Zaměřili jsme se na něj, znám ho velmi dobře. Je to typ fotbalisty, kterého přesně potřebujeme. Dobrý střelec, má výbornou kopací techniku, pracovitý, charakterově slušný. Navíc umí zahrát na dvou postech - na desítce i osmičce," vysvětluje Ščasný.

Belgický klub je ochoten hráče uvolnit, rozcházel se však s Pražany v otázce výše odstupného. Sparta nabízela 110 milionů korun, s bonusy mohlo dojít na navýšení až na 120 milionů.

"Ano, jednáme. Dohoda může být hotová za hodinu, ale také z ní může sejít. Vše záleží na Spartě, zda zvedne svou nabídku. V opačném případě jsou tady jiní zájemci," tvrdil v belgických médiích sportovní ředitel Anderlechtu Herman Van Holsbeeck.

Obě strany nejspíš společnou řeč našly. Svědčí o tom nejen tvrzení hráčova agenta, ale i skutečnost, že Stanciu už nebyl na dnešním tréninku. Anderlecht sice v oficiálním prohlášení tvrdil, že je lehce zraněný, podle spekulací už byl ale na cestě do Prahy.

Anderlecht přivedl Stanciua předloni v létě z bukurešťského FCSB údajně za deset milionů eur (256 milionů korun) a chce co nejvíc minimalizovat ztrátu. Stanciu by se každopádně stal nejdražším hráčem v historii české ligy. Rekord dosud drží jiný letenský hráč Tal Ben Chaim, který do Sparty v létě přišel podle izraelských médií v přepočtu za 76,2 milionu korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy