reklama
 
 

Aktuální situace kolem Stanciua: Anderlecht chce po Spartě víc peněz, záložník chyběl na tréninku

10. 1. 2018 11:08
Už to vypadalo, že přestup Nicolae Stanciua do Sparty je hotovou věcí. Jenže tak tomu (zatím) není. Vše teď visí na jediném: ceně. Anderlecht chce za svého záložníka víc.

Praha - Sparta je údajně připravená za rumunského záložníka zaplatit 110 milionů korun. Navíc jde o částku, která by se v případě bonusů zvýšila až na 120 milionů. To je ale belgickému klubu málo.

"Ano, jednáme. Dohoda může být hotová za hodinu, ale také z ní může sejít. Vše záleží na Spartě, zda zvedne svou nabídku. V opačném případě jsou tady jiní zájemci," popisuje aktuální situaci sportovní ředitel Anderlechtu Herman Van Holsbeeck.

Celá situace se však kvapem blíží k rozuzlení. Stanciu chyběl na středečním tréninku, Anderlecht sice v oficiálním prohlášení tvrdí, že je lehce zraněný, podle spekulací už ale odjel do Prahy.

Není tajemstvím, že Fialky potřebují kvůli financím na nové posily prodat hlavně dva hráče: Stanciua a útočníka Lukasze Teodorczyka. Rumunský záložník do Anderlechtu přestoupil teprve loni, klub stál deset milionů eur.

"Někdy se vám obchod povede, jako v případě rekordního prodeje Tielemanse do Monaka," zmínil Van Holsbeeck dvaadvacetimilionový transfer. "Ale někdy musíte počítat ztráty. A ty teď chceme minimalizovat," dodal na adresu Stanciua.

I tak je ovšem velmi pravděpodobné, že se belgický velkoklub se Spartou nakonec dohodne. Pro nového sportovního ředitele Zdeňka Ščasného je Stanciu přestupovou prioritou.

"Byl bych velice rád, kdyby se právě on stal první posilou. Zaměřili jsme se na něj, znám ho velmi dobře. Je to typ fotbalisty, kterého přesně potřebujeme. Dobrý střelec, má výbornou kopací techniku, pracovitý, charakterově slušný. Navíc umí zahrát na dvou postech - na desítce i osmičce," vysvětluje Ščasný.

autor: Jiří Škuba | 10. 1. 2018 11:08

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama