Plzeň dala Domažlicím sedm gólů, čtyři ovšem také dostala. Poprvé se za Viktorii trefil Chorý

10. 1. 2018 19:43
V přípravě lídra fotbalové ligy se soupeřem z ČFL padlo celkem jedenáct gólů.
Tomáš Chorý
Tomáš Chorý | Foto: fcviktoria.cz

Plzeň - Fotbalisté Plzně přestříleli Domažlice 7:4 a vyhráli i druhé utkání zimní přípravy. Dvakrát se za vedoucí celek nejvyšší soutěže trefil Jan Kopic a premiérový gól v dresu Viktorie zaznamenala posila Tomáš Chorý. Pátý celek třetí ligy ale hned čtyřikrát využil chyby v domácí obraně a druhý poločas dokonce nečekaně vyhrál 2:1.

Plzeňský trenér Pavel Vrba nasadil do obou poločasů rozdílné jedenáctky. Ta první začala podle očekávání velkým náporem a za 20 minut vedla 3:0. Domažlice pak dvěma slepenými góly snížily, ale favorit ještě do pauzy zareagoval dalšími třemi trefami. Mezi nimi byl i premiérový zásah Chorého v plzeňském dresu, jehož ránu domažlický brankář nedokázal zkrotit.

Ve druhém dějstvím netradičně vyzkoušel Vrba záložníka Diega Živuliče na pozici stopera. Viktoria sice měla dál více ze hry, ale prosadil se už jen Marek Bakoš, zatímco hosté skórovali dvakrát. V závěru ze zdravotních důvodů musel ze hřiště nejlepší plzeňský střelec podzimu Michael Krmenčík.

Viktoria po úvodním vítězství 3:0 nad Ústím nad Orlicí i v druhém duelu přípravy vyhrála o tři branky. V sobotu Plzeň čeká poslední utkání v domácích podmínkách se Sokolovem a pak už odjezd na první ze dvou zahraničních soustředění.