Manchester United si poradil s Brightonem a na pátém místě přeskočil Wolves

30. 6. 2020 23:55
Fotbalisté Manchesteru United vyhráli ve 32. kole anglické ligy na hřišti Brightonu 3:0 a vrátili se na páté místo tabulky. K vítězství hostů přispěl dvěma góly portugalský záložník Bruno Fernandes.
Bruno Fernandes slaví gól Manchesteru United v síti Brightonu.
Bruno Fernandes slaví gól Manchesteru United v síti Brightonu. | Foto: Reuters

"Rudé ďábly" nasměroval k zisku tří bodů v 16. minutě po individuální akci Mason Greenwood. Osmnáctiletý útočník vstřelil v této sezoně ve všech soutěžích 13 branek, což je o gól víc než ve stejném věku další odchovanec United a nynější hvězda týmu Marcus Rashford.

Další dvě trefy obstaral Fernandes, který po zimním příchodu do Premier League vstřelil v osmi zápasech už pět branek, na další tři navíc přihrál. I díky jeho gólovému příspěvku se United drží na pátém místě o skóre před Wolverhamptonem, Brighton je v neúplné tabulce patnáctý.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Brighton - Manchester United 0:3 (29. a 50. Fernandes, 16. Greenwood).

před 9 minutami

Hollywoodské filmy loni daly rekordní prostor gay a bixsexuálním postavám

V hollywoodských filmech meziročně mírně přibylo gay a bisexuálních postav. Oznámila to nezisková organizace Glaad, která prosazuje práva LGBTQ osob. Ze 118 titulů vyrobených nejznámějšími hollywoodskými studii jich 22, což se rovná 18,6 procenta, obsahovalo LGBTQ postavy, konkrétně například filmy Bombshell nebo Rocketman. Předloni byly LGBTQ postavy k nalezení v 18,2 procentech snímků. Současné číslo je nejvyšší za osm let, kdy organizace seznam sestavuje. Jen v 9 z 22 filmů však byla LGBTQ postava na plátně déle než 10 minut. Vloni navíc v Hollywoodu nevznikl jediný film s transgender postavou, přestože trans komunita byla zastoupena v seriálech jako Pose, Supergirl nebo Láska je Láska. "Přes letošní rekordní výsledek má filmový průmysl stále daleko k tomu, aby férově a správně zobrazoval LGBTQ osoby," míní šéfka organizace Sarah Kate Ellisová.

Zdroj: Reuters
před 17 minutami

Nejsilnější polská opoziční strana Občanská platforma u nejvyššího soudu napadla výsledek voleb hlavy státu. Ty těsně vyhrál prezident Andrzej Duda