Manchester City rozdrtil Huddersfield šesti góly, městský rival United padl v Brightonu

Aktualizováno 19. 8. 2018 19:38
Manchester City roznesl doma Huddersfield 6:1, Sergio Agüero zaznamenal hattrick. Zato Manchester United neodvezl z Brightonu ani bod. Burnley hrálo proti Watfordu bez Matěje Vydry.
Sergio Agüero se díky hattricku posunul v historických tabulkách před Robina van Persieho. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City zvládli s přehledem i druhý zápas v sezoně anglické ligy a po výhře nad Arsenalem deklasovali Huddersfield 6:1. Hattrickem se o triumf obhájce titulu postaral Argentinec Sergio Agüero, který se v historické tabulce střelců Premier League dostal se 146 zásahy na druhé místo mezi zahraničními hráči před Robina Van Persieho. Lepší je jen Thierry Henry se 175 góly.

Manchester City v závěru minulé sezony hrál doma s Huddersfieldem bez branek, tentokrát ale od začátku šel za výhrou. Hodně k tomu přispěl i brankář Ederson, který ukázal, proč si ho trenér Josep Guardiola vybral kvůli jeho hře nohou.

Ve 25. minutě čekali hosté výkop někam k půlce hřiště a nechali odkrytou vlastní polovinu. Tam si naběhl Agüero, kterého Ederson ideálně našel pasem na 70 metrů. Argentinský kanonýr si míč zpracoval, kličkou se zbavil obránce a přehodil brankáře.

Pak začal úřadovat levý obránce City Benjamin Mendy, který má v úvodu sezony velkou formu a zářil už v minulém duelu s Arsenalem. Tentokrát průnikem připravil gól pro Gabriela Jesuse a následně jeho střelu neudržel gólman Ben Hamer a Agüero z dorážky zvýšil na 3:0. Hosté skórovali po autovém vhazování, ale David Silva z přímého kopu opět zvýšil a Agüero po další Mendyho akci završil patičkou už devátý hattrick v Premier League. V soutěži je lepší už jen Alan Shearer s jedenácti třígólovými zápasy.

Zklamal naopak druhý manchesterský klub United, který prohrál 2:3 na hřišti Brightonu. Osudnou se hostům stala dvouminutovka v první půli, během níž dvakrát nepokryli centry z levé strany a domácí z toho vytěžili vedení 2:0. Romelu Lukaku sice snížil, ale ještě do poločasu vrátil Brightonu dvoubrankový náskok z penalty Pascal Gross. A United už jen další penaltou Paula Pogby v nastavení zkorigovali výsledek.

Manchester United prohrál čtyři z posledních osmi venkovních zápasů v lize, z toho dvakrát to bylo v Brightonu. V závěru minulé sezony tam podlehl 0:1.

Watford minulou sezonu zakončil 728 minut trvající sérií bez vstřeleného gólu na hřišti soupeře, ale v novém ročníku mu na to stačily tři minuty, než se trefil Andre Gray. Burnley, v jehož nominaci stále chyběl po nedávném přestupu český útočník Matěj Vydra, sice rychle srovnalo, ale hosté se trefili ještě dvakrát a slavili první venkovní ligovou výhru od loňského listopadu. Od té doby získali mimo své hřiště jediný bod.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Burnley - Watford 1:3 (7. Tarkowski - 3. Gray, 48. Deeney, 51. Hughes), Manchester City - Huddersfield 6:1 (25., 35. a 75. Agüero, 31. Jesus, 48. D. Silva, 85. vlastní Kongolo - 43. Stankovič), Brighton - Manchester United 3:2 (25. Murray, 27. Duffy, 44. Gross z pen. - 34. Lukaku, 90.+5 Pogba z pen.).

Aktualizováno před 48 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.