Od Premier League až po MLS. Víme, kde naladíte nejlepší fotbal. A kde je to (skoro) zadarmo

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
17. 8. 2018 15:06
Podívejte se v přehledu, kde můžete sledovat elitní fotbalové soutěže, reprezentaci i domácí ligu.
Přípravný zápas Česko - Island
Přípravný zápas Česko - Island | Foto: FAČR/Jan Tauber

Česká televize

Začít můžeme u Česká televize, jejíž fotbalová nabídka oproti minulé sezoně poněkud zhubla. Stále sice na jejích obrazovkách uvidíme zápasy národního týmu (až do roku 2022), ale třeba z ligy má práva na jediný zápas, a to ještě čtvrtou volbu.

Jak ukázala první kola Fortuna:ligy, to fakticky znamená, že příznivci Slavie, Plzně a Sparty svůj klub na bezplatném kanálu budou moci vidět v podstatě jen v utkáních MOL Cupu, na nějž má ČT výhradní práva. Kromě toho také disponuje právy na přenosy z druhé ligy, FNL.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy