Sergio Agüero

Agüero bude kvůli srdeční arytmii nejméně čtvrt roku mimo hru

Nejméně tři měsíce bude fotbalistům Barcelony chybět útočník Sergio Agüero, kterému byla podle listu Marca diagnostikována srdeční arytmie. Třiatřicetiletý argentinský reprezentant se podrobil vyšetření po sobotním utkání španělské ligy s Alavésem, z kterého odstoupil v závěru prvního poločasu kvůli dýchacím potížím.

"Během následujících tří měsíců bude vyhodnocena účinnost léčby," uvedla dnes Barcelona v prohlášení.

Agüero přišel do katalánského klubu před touto sezonou z Manchesteru City, kde strávil deset sezon. V Barceloně se minul s další argentinskou hvězdou Lionelem Messim, který v létě odešel do Paris St. Germain. V novém působišti zatím nastoupil jen v pěti zápasech a jediný gól dal v prestižním utkání s Realem Madrid, kterému Barcelona doma podlehla 1:2. Kataláncům se v sezoně nedaří, v lize jsou až devátí a minulý týden na jejich špatné výsledky doplatil odvoláním kouč Ronald Koeman.

Kanonýr Agüero je operaci kolena, dopadla dobře

Útočník Sergio Agüero z Manchesteru City se dnes v Barceloně podrobil úspěšné operaci levého kolena, které si poranil v pondělním ligovém utkání proti Burnley (5:0). Jak dlouho bude argentinský fotbalista stále ještě úřadujícím anglickým mistrům chybět, není jasné.

Dvaatřicetiletý Agüero odkulhal v pondělí z trávníku v nastavení prvního poločasu. V úterý odletěl do Barcelony ke specialistovi Ramónu Cugatovi, jenž ho dnes operoval. "Všechno proběhlo dobře a brzy začnu s rehabilitací," napsal Agüero na twitteru k fotografii z nemocničního lůžka.

Trenér City Pep Guardiola novinářům před čtvrtečním duelem proti Chelsea řekl, že netuší, kdy se jedna z jeho hvězd bude moci znovu připojit k mužstvu.

Očekává se, že Agüero už nezasáhne do zbytku sezony Premier League, jež skončí v červenci. V srpnu poté čeká Manchester City dohrávka Ligy mistrů, v níž stihl před koronavirovou pauzou porazit 2:1 Real Madrid v prvním duelu osmifinále.

Agüerovi hrozí, že kvůli zraněnému kolenu přijde o zbytek sezony

Fotbalisté Manchesteru City by mohli až do konce sezony postrádat útočníka Sergia Agüera. Argentinský kanonýr si v pondělní dohrávce 30. kola anglické ligy s Burnley (5:0) poranil koleno a podle britských médií ho čeká dlouhá pauza.

Agüero musel v nastavení prvního poločasu odstoupit ze hry poté, co ho v pokutovém území fauloval hostující obránce Ben Mee. "Cítil bolest v koleni, trápilo ho to už minulý měsíc. Nejsem doktor, ale nevypadá to dobře," řekl po zápase novinářům trenér City Pep Guardiola.

Dvaatřicetiletý argentinský reprezentant je nejlepším střelcem týmu v sezoně, když ve 32 soutěžních utkáních zaznamenal 23 gólů, z toho 16 v Premier League. Agüero také vede historickou tabulku kanonýrů manchesterského klubu s 254 brankami.

Úřadující mistři City vyhráli oba duely po restartu anglické ligy a osm kol před koncem sezony z druhého místa tabulky ztrácí 20 bodů na vedoucí Liverpool.