Staral se o Beckenbauera i současné hvězdy. Lékař Bayernu po čtyřech dekádách končí

ČTK ČTK
12. 6. 2020 18:20
Po více než čtyřech dekádách končí u fotbalistů Bayernu Mnichov lékař Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt. Vyhlášený ortoped, jenž se staral už o hvězdy 70. let Franze Beckenbauera a Gerda Müllera, se chce věnovat už jen své soukromé praxi v Mnichově a výzkumnému projektu na klinice Rechts der Isar.
Fotbalisté Bayernu Mnichov, ilustrační obrázek.
Fotbalisté Bayernu Mnichov, ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

Sedmasedmdesátiletý Müller-Wohlfahrt se rozloučí s Bayernem k 30. červnu. "Během několika desetiletí 'Mull' odvedl v Bayernu úžasnou práci a stanovil tak celosvětový standard pro sportovní medicínu. Všechny naše úspěchy v posledních čtyřiceti letech nesou samozřejmě i jeho jméno. Celý klub a několik generací hráčů mu dluží velký dík," uvedl předseda představenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Müller-Wohlfahrt začal v bundeslize v Hertě Berlín a v roce 1977 přišel do Bayernu. Mnichovský tým od té doby opustil jen v roce 2008 po neshodách s tehdejším trenérem Jürgenem Klinsmannem a poté znovu v roce 2015 po konfliktu s koučem Pepem Guardiolou. Pokaždé se do klubu vrátil, tentokrát je ale jeho rozlučka definitivní.

Věhlasný lékař, jenž se staral i o hvězdy z jiných sportovních odvětví, například o jamajského sprintera Usaina Bolta, také dlouho působil u německé fotbalové reprezentace a slavil s ní zlato na MS 2014.

 

Právě se děje

Další zprávy