Staral se o Beckenbauera i současné hvězdy. Lékař Bayernu po čtyřech dekádách končí

ČTK ČTK
12. 6. 2020 18:20
Po více než čtyřech dekádách končí u fotbalistů Bayernu Mnichov lékař Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt. Vyhlášený ortoped, jenž se staral už o hvězdy 70. let Franze Beckenbauera a Gerda Müllera, se chce věnovat už jen své soukromé praxi v Mnichově a výzkumnému projektu na klinice Rechts der Isar.
Fotbalisté Bayernu Mnichov, ilustrační obrázek.
Fotbalisté Bayernu Mnichov, ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

Sedmasedmdesátiletý Müller-Wohlfahrt se rozloučí s Bayernem k 30. červnu. "Během několika desetiletí 'Mull' odvedl v Bayernu úžasnou práci a stanovil tak celosvětový standard pro sportovní medicínu. Všechny naše úspěchy v posledních čtyřiceti letech nesou samozřejmě i jeho jméno. Celý klub a několik generací hráčů mu dluží velký dík," uvedl předseda představenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Müller-Wohlfahrt začal v bundeslize v Hertě Berlín a v roce 1977 přišel do Bayernu. Mnichovský tým od té doby opustil jen v roce 2008 po neshodách s tehdejším trenérem Jürgenem Klinsmannem a poté znovu v roce 2015 po konfliktu s koučem Pepem Guardiolou. Pokaždé se do klubu vrátil, tentokrát je ale jeho rozlučka definitivní.

Věhlasný lékař, jenž se staral i o hvězdy z jiných sportovních odvětví, například o jamajského sprintera Usaina Bolta, také dlouho působil u německé fotbalové reprezentace a slavil s ní zlato na MS 2014.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 31 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy