Dva stadiony Juventusu, pět gripenů nebo celou českou ligu. Co všechno si můžete pořídit za Neymara

Brazilec Neymar se stane nejdražším fotbalistou všech dob. Podívejte se, co byste si mohli koupit místo něj.
Brazilec Neymar má namířeno do Francie, kde by měl oblékat dres Paříže. Katarští majitelé PSG jsou ochotní katalánskému klubu vyplatit výkupní klauzuli v hodnotě 220 milionů eur (5,75 miliardy korun).
Italský mistr Juventus Turín minulý rok prodal do Manchesteru United Paula Pogbu za částku okolo 100 milionů eur (2,6 miliardy korun), čímž tyto kluby vytvořily nový rekord. Mimochodem, Juventusu se tímto přestupem zaplatil nový stadion z roku 2011.  Výstavba Juventus Stadium vyšla na 105 milionů eur (2,74 miliardy korun). V Turíně by z prodeje Neymara postavili hned dva podobné stadiony a ještě by zbylo na posily.
Miliardář a šéf dozorčí rady O2 Martin Štefunko nedávno koupil 1 % akcií Borussie Dortmund. Štefunko za tyto akcie zaplatil 150 milionů korun. Neymar tedy stojí tolik co 38,3 % akcií vestfálského klubu.
Německý specializovaný server transfermarkt vypočítal, že všech 424 hráčů na soupiskách týmů v české nejvyšší soutěži stojí zhruba 182 milionů eur (4,75 miliardy korun). V Paříži by si tedy místo Neymara mohli koupit všechny hráče z HET ligy a ještě by jim zbylo na téměř všechny hráče slovenské nejvyšší soutěže.
Foto: Reuters
David Janeczek Adam Sušovský David Janeczek, Adam Sušovský
3. 8. 2017 14:03
Téměř šest miliard korun. Takovou sumu vyplatí Paris Saint-Germain Barceloně za útočníka Neymara. Brazilský fotbalista se za přesně 5,75 miliardy korun stane suverénně nejdražším hráčem fotbalové historie. Suma boří hranice nemožného, podle mnohých se vymyká kontrole. Třeba Juventus Turín by za tolik peněz dokázal postavit dva své současné supermoderní stadiony. Podívejte se, co všechno byste si místo Neymara mohli pořídit.
 

Právě se děje

Další zprávy