Vražda tchyně, fotbálek s Krejčířem nebo i cela smrti. Jaké jsou osudy sportovců, kteří zabíjeli

O. J. Simpson pravděpodobně zabil svou ženu a jejího přítele, soud mu to ale nedokázal
Tělesně postižený atlet Oscar Pistorius, jenž se neúspěšně pokoušel kvalifikovat na letní olympijské hry 2008, zastřelil v domě svého bytu přítelkyni Reevu Steenkampovou. Stalo se tak v roce 2013.
Pistorius u soudu tvrdil, že ženu považoval za lupiče. Policie však tuto verzi nepotvrdila a soud poslal čtyřnásobného paralympijského vítěze za zabití z nedbalosti na pět let do vězení. Trest mu soud nyní zvýšil na 13 let.
Pistorius se v roce 2015 potkal v pretorijské věznici Kgosi Mampuru i s českým mafiánem Radovanem Krejčířem, který tehdy ve vazební věznici čekal na svůj proces týkající se vraždy bývalého parťáka. Oba prominentní vězni si rádi chodili zakopat na dvůr, čímž iritovali ostatní vězně, kteří takovou možnost neměli.
Slovenský hokejista Ladislav Ščurko zabil před devíti lety na odpočívadle u silnice svého kamaráda a rozhodčího Marka Liptaje. Proces se táhl téměř pět let, nyní je Ščurko po čtrnácti měsících ve vězení opět na svobodě a vrátil se k hokeji. Letos v dresu Detvy dokonce nastoupil ve slovenské extralize.
Foto: Reuters
Lukáš Caha Lukáš Caha
24. 11. 2017 10:18
Domníváte se, že největším hříchem sportovců je doping? Věřte, že někteří dokážou spáchat daleko horší věci. Podívejte se v galerii na ty případy, v nichž šlo o život.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy