Vražda tchyně, fotbálek s Krejčířem nebo i cela smrti. Jaké jsou osudy sportovců, kteří zabíjeli

O. J. Simpson pravděpodobně zabil svou ženu a jejího přítele, soud mu to ale nedokázal
Tělesně postižený atlet Oscar Pistorius, jenž se neúspěšně pokoušel kvalifikovat na letní olympijské hry 2008, zastřelil v domě svého bytu přítelkyni Reevu Steenkampovou. Stalo se tak v roce 2013.
Pistorius u soudu tvrdil, že ženu považoval za lupiče. Policie však tuto verzi nepotvrdila a soud poslal čtyřnásobného paralympijského vítěze za zabití z nedbalosti na pět let do vězení. Trest mu soud nyní zvýšil na 13 let.
Pistorius se v roce 2015 potkal v pretorijské věznici Kgosi Mampuru i s českým mafiánem Radovanem Krejčířem, který tehdy ve vazební věznici čekal na svůj proces týkající se vraždy bývalého parťáka. Oba prominentní vězni si rádi chodili zakopat na dvůr, čímž iritovali ostatní vězně, kteří takovou možnost neměli.
Slovenský hokejista Ladislav Ščurko zabil před devíti lety na odpočívadle u silnice svého kamaráda a rozhodčího Marka Liptaje. Proces se táhl téměř pět let, nyní je Ščurko po čtrnácti měsících ve vězení opět na svobodě a vrátil se k hokeji. Letos v dresu Detvy dokonce nastoupil ve slovenské extralize.
Foto: Reuters
Lukáš Caha Lukáš Caha
24. 11. 2017 10:18
Domníváte se, že největším hříchem sportovců je doping? Věřte, že někteří dokážou spáchat daleko horší věci. Podívejte se v galerii na ty případy, v nichž šlo o život.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy