Mezi hráči zavládlo zděšení a panika, mnozí skryli hlavu do dlaní. Pětatřicetiletý účastník mistrovství Evropy v roce 2008 ovšem po zákroku lékařů v zápase pokračoval a dokonce ho odehrál celý.
Bafetimbi Gomis, Al Ahli maçının 12. dakikasında fenalaşmış. Seni seviyoruz "kara panter" umarım iyisindir.. pic.twitter.com/xamVzX09Bj
— mehmet diboğlu (@MehmetDboglu) August 20, 2020
"Díky za spoustu zpráv. Víc strachu než újmy. Pokračujeme v boji, aby se Al-Hilál stal mistrem. Ještě jednou díky, váš lev, který vás moc miluje," napsal bývalý hráč Swansea nebo Galatasaraye Istanbul na sociální sítě po utkání, které jeho celek prohrál 1:2, ale i tak má v čele tabulky šestibodový náskok.
Thanks for your many messages.
— Bafétimbi Gomis (@BafGomis) August 20, 2020
More fear than harm.
We will continue to fight for @Alhilal_FC to be champion.
Thanks again, your lion who loves you very much.
🤲🏿💙🐾 pic.twitter.com/kMimATY5Ya
Pro Gomise to nebyl první kolaps na trávníku, do bezvědomí upadl při zápase už poněkolikáté. Stalo se mu to třeba v roce 2015 při utkání anglické Premier League s Tottenhamem, o tři roky později se zhroutil v dresu Galatasaraye při duelu s Kasimpasou. V roce 2009 prožil dokonce tři kolapsy. Gomis totiž trpí nevyléčitelnou vazovagální synkopou.
Gomisův kolaps při utkání turecké ligy:
Co je vazovagální synkopa
Synkopa je náhlá tranzitorní ztráta vědomí s neschopností udržet posturální tonus vznikající na podkladě náhlého sníženého krevního průtoku centrální nervovou soustavu (CNS). Návrat k vědomí po synkopě je časný a spontánní.
Tyto projevy mohou nastat v důsledku různých příčin. Jednou z nejčastějších benigních forem je vazovagální (neurokardiogenní) synkopa, která patří do skupiny nervově zprostředkovaných synkop. Objevuje se ve stoje, méně často vsedě. I když při ní není zvýšené riziko náhlé smrti a pacienti
mají dobrou prognózu, častější pády s možným někdy i závažným traumatem mohou výrazněji ovlivnit kvalitu života.
Zdroj: www.internimedicina.cz