Bývalý kouč anglických fotbalistů Hoddle se zotavuje z infarktu

ČTK ČTK
28. 10. 2018 11:31
Bývalý dlouholetý záložník Tottenhamu prodělal v sobotu infarkt v televizním studiu. V nemocnici se jeho stav zlepšil.
Glenn Hoddle prodělal infarkt při sobotním televizním vysílání přímo ve studiu.
Glenn Hoddle prodělal infarkt při sobotním televizním vysílání přímo ve studiu. | Foto: Reuters

Londýn - Stav bývalého trenéra anglické fotbalové reprezentace Glenna Hoddlea se v nemocnici zlepšil. V sobotu, v den svých 61. narozenin, bývalý dlouholetý záložník Tottenhamu prodělal infarkt v televizním studiu. Na léčbu zareagoval dobře, řekl BBC zdroj blízký rodině.

"Jeho zdravotní stav je vážný, ale Glenn na léky zareagoval dobře. Rodina je s ním a děkuje všem za podporu," uvedl mluvčí někdejšího hráče Tottenhamu, Monaka, Swindonu a Chelsea.

Bývalý fotbalista s 53 starty za národní tým, který poté vedl v letech 1996 až 1999, se zhroutil před natáčením pořadu, v němž měl vystoupit jako expert. Vysílání relace BT Score bylo následně zrušeno. Život Hoddleovi zachránil pohotový zaměstnanec, který věděl, jak použít defibrilátor.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy