Liverpool stále neporažený. Doma rozstřílel Cardiff a vévodí Premier League

27. 10. 2018 18:31
Fulham i v desátém utkání sezony inkasoval, na svém hřišti podlehl 0:3 Bournemouthu.
Jürgen Klopp a Sadio Mané se radují z vítězství Liverpoolu
Jürgen Klopp a Sadio Mané se radují z vítězství Liverpoolu | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v anglické lize nad Cardiffem 4:1 a posunuli se do čela tabulky. Neporažení "Reds" získali v úvodních deseti zápasech Premier League 26 bodů, čímž vyrovnali svůj nejlepší vstup do soutěže z ročníku 2008/09.

Liverpool měl proti Cardiffu v prvním poločase míč v držení 85 procent času a z velké územní převahy vytěžil jednu branku. V 10. minutě se prosadil z dorážky Salah, jenž tak skóroval ve třetím soutěžním utkání Liverpoolu za sebou.

V 66. minutě navýšil vedení favorita po individuální akci Mané, hosté ale dokázali v 77. minutě z ojedinělé šance zásluhou Patersona snížit. Liverpool inkasoval na svém stadionu v ligovém zápase poprvé od února a po 918 minutách hry.

Domácí ale překvapení nedopustili, naopak osmou ligovou výhru v sezoně pojistili krátce po sobě Shaqiri a znovu Mané.

Fulham i v desátém utkání sezony inkasoval, na svém hřišti podlehl 0:3 Bournemouthu. Tomu zařídil třetí výhru z posledních čtyř utkání útočník Wilson, který se nejprve trefil v 14. minutě z penalty a v závěru se prosadil prudkou střelou k tyči. Mezitím zvýšil na dvoubrankový rozdíl Brooks.

Domácí navíc dohráli bez vyloučeného McDonalda. Fulham je po čtvrté porážce za sebou na sestupové 18. pozici, Bournemouth je šestý.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Brighton - Wolverhampton 1:0 (48. Murray), Fulham - Bournemouth 0:3 (14. z pen. a 85. Wilson, 72. Brooks), Liverpool - Cardiff 4:1 (66. a 87. Mané, 10. Salah, 84. Shaqiri - 77. Paterson), Southampton - Newcastle 0:0, Watford - Huddersfield 3:0 (10. Pereyra, 19. Deulofeu, 80. Success), Leicester - West Ham United 1:1 (89. Ndidi - 30. Balbuena).