Video: U stadionu v Leicesteru se zřítil vrtulník. Majitel klubu byl zřejmě na palubě

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 28. 10. 2018 10:48
Podle svědků se vrtulník vymkl kontrole a spadl na parkoviště vzdálené jen pár stovek metrů od stadionu Leicester City.
Thajský miliardář zemřel ve zříceném vrtulníku | Video: Associated Press

Leicester - Vrtulník majitele fotbalového klubu Leicester City se po sobotním večerním zápase anglické ligy zřítil u stadionu. Podle zatím nepotvrzených zpráv z tříčlenné posádky nepřežil nikdo a o život měl přijít i sám thajský vlastník klubu Vičaj Srivadtanaprapcha.

Zdroj blízký rodině thajského majitele řekl BBC, že Srivadtanaprapcha byl v době havárie na palubě vrtulníku. Klub Premier League ani policie oficiální informace nezveřejnily.

Šedesátiletý Srivadtanaprapcha koupil Leicester před osmi lety a po sezoně 2015/16 s ním slavil senzační titul šampiona Premier League. Stroj skončil v plamenech krátce po startu zhruba hodinu po zápase s West Hamem (1:1).

Podle svědků se vrtulník vymkl kontrole, spadl na parkoviště vzdálené jen pár stovek metrů a tam ho pohltily plameny. Co bylo příčinou nehody, odborníci vyšetřují. Podle reportéra Sky Sports News vzlétal vrtulník přímo z hřiště po každém utkání a Srivadtanaprapcha se většinou ze stadionu vracel do Londýna.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy