Hororové Pudilovo zranění. Po kopanci do hlavy skončil v krvi, penalta se nepískala

Sport Sport
24. 10. 2018 16:16
Český obránce Sheffieldu Wednesday si ze zápasu s Queens Park Rangers odnesl monokl a sedm stehů.
fotbal, II. anglická liga, QPR - Sheffield Wednesday, Daniel Pudil
fotbal, II. anglická liga, QPR - Sheffield Wednesday, Daniel Pudil | Foto: Twitter

Londýn/Praha - S krví zalitým obličejem skončil v utkání druhé anglické ligy český fotbalista Daniel Pudil. Obránce Sheffieldu Wednesday zasáhl kopačkou soupeř z Queens Park Rangers.

"Zahrávali jsme roh na přední tyč, balon letěl trochu níž, tak jsem to chtěl prodloužit na zadní, jenže protihráč mě trefil do hlavy," popisoval Pudil na webu hráčské agentury Ondreje Chovance, jež ho zastupuje.

Sudí Brooks přitom zákrok nepískal! "Nejdříve nereagoval, nakonec po pár vteřinách přerušil hru a šel se na mě podívat. Stříkala ze mě krev. Po zápase jsem za ním zašel a chtěl vysvětlení, proč nepískl penaltu. Podíval se na mě a začal se omlouvat, že to penalta měla být a že udělal chybu," líčil Pudil.

Ke střetu došlo za stavu 0:2, takže případný pokutový kop mohl vrátit Sheffield zpět do hry. "Na Daniela měla být penalta, dostal zásah do hlavy a musel odstoupit," vyjádřil se k momentu také trenér Jos Luhukay.

Krvácející ránu museli lékaři zastavit sedmi stehy. "Oko je nateklé jako blázen, nevím, kdy přesně budu moct hrát, samozřejmě bych chtěl nastoupit už v sobotu," prohlásil Pudil.

Jeho tým se v sobotu představí na hřišti rozjetého Birminghamu. Wednesday jsou momentálně na 14. místě, ovšem ve velmi vyrovnané tabulce ztrácejí jen tři body na šestou příčku zajišťující play off.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy