Hororové Pudilovo zranění. Po kopanci do hlavy skončil v krvi, penalta se nepískala

Sport Sport
24. 10. 2018 16:16
Český obránce Sheffieldu Wednesday si ze zápasu s Queens Park Rangers odnesl monokl a sedm stehů.
fotbal, II. anglická liga, QPR - Sheffield Wednesday, Daniel Pudil
fotbal, II. anglická liga, QPR - Sheffield Wednesday, Daniel Pudil | Foto: Twitter

Londýn/Praha - S krví zalitým obličejem skončil v utkání druhé anglické ligy český fotbalista Daniel Pudil. Obránce Sheffieldu Wednesday zasáhl kopačkou soupeř z Queens Park Rangers.

"Zahrávali jsme roh na přední tyč, balon letěl trochu níž, tak jsem to chtěl prodloužit na zadní, jenže protihráč mě trefil do hlavy," popisoval Pudil na webu hráčské agentury Ondreje Chovance, jež ho zastupuje.

Sudí Brooks přitom zákrok nepískal! "Nejdříve nereagoval, nakonec po pár vteřinách přerušil hru a šel se na mě podívat. Stříkala ze mě krev. Po zápase jsem za ním zašel a chtěl vysvětlení, proč nepískl penaltu. Podíval se na mě a začal se omlouvat, že to penalta měla být a že udělal chybu," líčil Pudil.

Ke střetu došlo za stavu 0:2, takže případný pokutový kop mohl vrátit Sheffield zpět do hry. "Na Daniela měla být penalta, dostal zásah do hlavy a musel odstoupit," vyjádřil se k momentu také trenér Jos Luhukay.

Krvácející ránu museli lékaři zastavit sedmi stehy. "Oko je nateklé jako blázen, nevím, kdy přesně budu moct hrát, samozřejmě bych chtěl nastoupit už v sobotu," prohlásil Pudil.

Jeho tým se v sobotu představí na hřišti rozjetého Birminghamu. Wednesday jsou momentálně na 14. místě, ovšem ve velmi vyrovnané tabulce ztrácejí jen tři body na šestou příčku zajišťující play off.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy