Barcelona porazila doma Leganés. Mladíček Fati napodobil zápis Krkice

17. 6. 2020 0:15
Barcelona si poradila na svém hřišti s Leganés 2:0 a znovu navýšila náskok v čele španělské fotbalové ligy na pět bodů. O góly se postarali Anssumane Fati a Lionel Messi. Druhý Real Madrid však utkání 29. kola proti Valencii odehraje až ve čtvrtek.
Fotbalisté Barcelony se radují z gólu v zápase proti Leganés.
Fotbalisté Barcelony se radují z gólu v zápase proti Leganés. | Foto: Reuters

Lídra tabulky poslal do vedení sedmnáctiletý Fati, který se ve 42. minutě prosadil přízemní střelou z hranice vápna. Španělský mládežnický reprezentant se stal po Bojanu Krkicovi druhým nejmladším hráčem za posledních dvacet let, který vstřelil v La Lize pět gólů.

V 69. minutě pojistil výsledek z pokutového kopu Messi a 21. ligovým gólem v sezoně si upevnil vedoucí pozici v tabulce střelců. Leganés se už na odpověď nezmohlo a propadlo se na poslední místo.

Přeskočil ho Espaňol, který vybojoval na hřišti favorizovaného Getafe bezbrankovou remízu, ačkoliv dohrával od 16. minuty bez vyloučeného Bernarda. Getafe je páté, v případě středeční výhry nad Pamplonou ho ale může předstihnout Atlético Madrid.

Villarreal porazil 1:0 Mallorcu a vyhrál i druhý zápas po restartu španělské ligy po koronavirové pauze. Utkání rozhodl v 16. minutě Carlos Bacca, který "uklidil" do odkryté branky střílený centr z pravé strany.

Kolumbijský útočník se prosadil už proti 27 týmům La Ligy z 29, proti nimž nastoupil. "Žlutá ponorka" se výhrou posunula v neúplné tabulce na pohárové sedmé místo, Mallorca zůstala na sestupové 18. příčce.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Getafe - Espaňol Barcelona 0:0, Villarreal - Mallorca 1:0 (16. Bacca), FC Barcelona - Leganés 2:0 (42. Fati, 69. Messi z pen.).

před 15 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.