Barcelona porazila doma Leganés. Mladíček Fati napodobil zápis Krkice

17. 6. 2020 0:15
Barcelona si poradila na svém hřišti s Leganés 2:0 a znovu navýšila náskok v čele španělské fotbalové ligy na pět bodů. O góly se postarali Anssumane Fati a Lionel Messi. Druhý Real Madrid však utkání 29. kola proti Valencii odehraje až ve čtvrtek.
Fotbalisté Barcelony se radují z gólu v zápase proti Leganés.
Fotbalisté Barcelony se radují z gólu v zápase proti Leganés. | Foto: Reuters

Lídra tabulky poslal do vedení sedmnáctiletý Fati, který se ve 42. minutě prosadil přízemní střelou z hranice vápna. Španělský mládežnický reprezentant se stal po Bojanu Krkicovi druhým nejmladším hráčem za posledních dvacet let, který vstřelil v La Lize pět gólů.

V 69. minutě pojistil výsledek z pokutového kopu Messi a 21. ligovým gólem v sezoně si upevnil vedoucí pozici v tabulce střelců. Leganés se už na odpověď nezmohlo a propadlo se na poslední místo.

Přeskočil ho Espaňol, který vybojoval na hřišti favorizovaného Getafe bezbrankovou remízu, ačkoliv dohrával od 16. minuty bez vyloučeného Bernarda. Getafe je páté, v případě středeční výhry nad Pamplonou ho ale může předstihnout Atlético Madrid.

Villarreal porazil 1:0 Mallorcu a vyhrál i druhý zápas po restartu španělské ligy po koronavirové pauze. Utkání rozhodl v 16. minutě Carlos Bacca, který "uklidil" do odkryté branky střílený centr z pravé strany.

Kolumbijský útočník se prosadil už proti 27 týmům La Ligy z 29, proti nimž nastoupil. "Žlutá ponorka" se výhrou posunula v neúplné tabulce na pohárové sedmé místo, Mallorca zůstala na sestupové 18. příčce.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Getafe - Espaňol Barcelona 0:0, Villarreal - Mallorca 1:0 (16. Bacca), FC Barcelona - Leganés 2:0 (42. Fati, 69. Messi z pen.).

před 10 minutami

U tuniských břehu ztroskotala loď s migranty z Afriky, nejméně 41 jich zemřelo

Nejméně 41 afrických migrantů utonulo při ztroskotání lodi u tuniských břehů. Podle tuniských úřadů loď směřovala na italský ostrov Lampedusa. Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v pátek večer oznámila, že loď se potopila ve čtvrtek.

Tuniská pobřežní stráž původně ohlásila 21 nalezených těl. Úřady uváděly, že dvacítka lidí z lodě se pohřešuje. Všichni uprchlíci pocházeli ze subsaharské Afriky.

Loď s migranty podle úřadů vyrazila z tuniského Sfaxu ve čtvrtek večer. "Tato tragická ztráta životů znovu podtrhuje, jak je důležité rozšířit státem řízené záchranné operace napříč střední částí Středozemního moře," uvedla v prohlášení IOM. Mezi dosud vylovenými těly jsou i ženy a jeden kojenec.

Raúl Castro na sjezdu potvrdil, že předává vedení mladší generaci

Kubánský vůdce Raúl Castro v pátek na úvod osmého stranického sjezdu potvrdil, že předá vedení mocné Kubánské komunistické strany (PCC) mladší generaci, která je "plná vášně a protiimperialistického ducha". Informovala o tom agentura Reuters.

Čtyřdenní sjezd PCC se koná za zavřenými dveřmi, ale kubánská televize odvysílala úryvky Castrova úvodního projevu. Devětaosmdesátiletý Raúl Castro v něm vyjádřil spokojenost nad tím, že může předat vedení skupině věrných, kteří za sebou mají desítky let zkušeností, během nichž stoupali po stranickém žebříčku.

Předáním moci formálně skončí éra bratrů Castrových na Kubě. Ve vedení PCC má na sjezdu Raúla Castra vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).