Barceloně zachránil výhru dvěma góly Alcácer, bez prohry pokračují soutěží i Valencie a Atlético

4. 11. 2017 23:10
Dva góly útočníka Paca Alcácera zajistily fotbalistům Barcelony další výhru ve španělské lize. Vedoucí celek tabulky v 11. kole doma porazil Sevillu 2:1 a v čele udržel čtyřbodový náskok před Valencií. Ta si poradila s Leganés 3:0, bez prohry zatím prochází soutěží i třetí Atlético Madrid.
Barcelonský Paco Alcácer střílí první gól do sítě Sevilly
Barcelonský Paco Alcácer střílí první gól do sítě Sevilly | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony se dostali v utkání 11. kola španělské ligy proti FC Sevilla do vedení ve 23. minutě, kdy Paco Alcácer potrestal Escuderovu chybu při zpracování míče.

Sevilla ve druhé půli srovnala, po rohovém kopu překonal Ter Stegena hlavou Pizarro, avšak Alcácer rychle odpověděl gólem na 2:1. Po rychlém brejku a centru z pravé strany byl u míče dřív než brankář Soría.

Hvězdný Argentinec Lionel Messi se při 600. startu v barcelonských barvách brankově neprosadil, nadále však s dvanácti zásahy vládne tabulce střelců.

Valencie pokračuje v úspěšném vstupu do sezony, tentokrát si doma poradila s Leganés 3:0. "Netopýři" vyhráli posedmé za sebou, což se jim ještě nikdy v ligové sezoně nepodařilo. Zůstali tak na druhém místě tabulky.

Valencii nasměroval k výhře ve 14. minutě kapitán Parejo, jenž z přímého kopu chytře podstřelil skákající zeď bránících hráčů. Tři body domácím pojistili v druhém poločase Rodrigo a z penalty Mina.

Atlético porazilo La Coruňu až gólem v nastaveném čase. Favorit se dlouho nemohl prosadit, příliš se nedostával ani do šancí. Produktivitě nepřispěl ani Griezmann, který se netrefil už sedm zápasů za sebou, což je jeho nejdelší střelecký půst za dobu působení v madridském klubu.

Remízový zápas nakonec překlopil na stranu svěřenců trenéra Simeoneho ghanský záložník Thomas. V první minutě nastavení propálil po Gabiho přiťuknutí z přímého kopu vše, co mu stálo v cestě.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (23. a 65. Alcácer - 59. Pizarro), Valencie - Leganés 3:0 (14. Parejo, 71. Rodrigo, 82. Mina z pen.), La Coruňa - Atlético Madrid 0:1 (90.+1 Thomas), Alavés - Espaňol Barcelona 1:0 (1. Santos).