Valencia CF

Valencia CF

Španělský fotbalový klub, který v uplynulém ročníku La Ligy (2014-15) obsadil čtvrté místo.

Jeden z nejúspěšnějších týmů španělské historie vyhrál šest domácích titulů, sedm Španělských pohárů . V pohárové Evropě celek vyhrál jednou Veletržní pohár a jednou jeho nástupce Pohár UEFA, jednou Pohár vítězů pohárů a dva Superpoháry UEFA. Valencie byla dohromady v sedmi velkých evropských finále, z nichž čtyři vyhrála.

Mezi největší hvězdy současnosti patří brankář Diego Alves či záložník Dani Parejo.

Valencie si dala v Eibaru vlastní gól a zůstala osmá

Fotbalisté Valencie prohráli ve španělské lize vlastním gólem na hřišti Eibaru 0:1 a promarnili šanci poskočit na příčky zaručující účast v Evropské lize. O porážce s týmem bojujícím o záchranu rozhodl v 16. minutě nešťastným zákrokem Geoffrey Kondogbia po rohovém kopu domácích.

Valencie zůstala v tabulce osmá. V případě výhry se mohla bodově dotáhnou na páté Getafe, které v 31. kole ztratilo stejně jako šestý Villarreal a sedmý San Sebastian.

Eibar vrátil soupeři lednovou porážku 0:1, bodoval potřetí za sebou a na sestupové pásmo má náskok šesti bodů.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Eibar - Valencie 1:0 (16. vlastní Kondogbia), Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 1:0 (48. Bartra).

Getafe po restartu španělské ligy padlo v Granadě a zůstalo páté

Fotbalistům Getafe nevyšel návrat do španělské ligy po tříměsíční koronavirové přestávce. Tým z madridského předměstí v zápase 28. kola na hřišti Granady ztratil vedení a prohrál 1:2. Getafe zůstalo na pátém místě neúplné tabulky, přitom by mu bod stačil k minimálně dočasnému posunu do elitní čtyřky.

Hosty na prázdném stadionu poslal do vedení ve 20. minutě David Timor přesnou střelou. Další branku ale už Getafe nepřidalo a v závěru ztratilo všechny body. Domácí obrat řídil Carlos Fernández, který nejprve v 70. minutě donutil k teči do vlastní branky stopera Djeného a za devět minut nejistého brankáře Davida Soriu znovu překonal z dorážky. Granada v lize neprohrála popáté za sebou a poskočila na osmou pozici.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Granada - Getafe 2:1 (70. a 79. Fernández - 20. Timor), Valencie - Levante 1:1 (90. Rodrigo - 90+8. Melero).

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Fotbalista Blind se léčí se zánětem srdečního svalu

Nizozemský reprezentant Daley Blind si musí na nějaký čas odpočinout od fotbalu. Devětadvacetiletý obránce Ajaxu Amsterodam onemocněl zánětem srdečního svalu.

Na závažný zdravotní problém přišli lékaři po posledním utkání Ligy mistrů, ve kterém Ajax 10. prosince na domácím hřišti prohrál s Valencií 0:1. Blind si během utkání stěžoval na závratě a komplexní vyšetření v minulých dnech odhalilo potíže se srdcem.

Blind se proto v pátek podrobil zákroku, při němž mu byl implantován kardioverter-defibrilátor, který sleduje a v případě potřeby reguluje srdeční rytmus. Klub nizozemského mistra oznámil, že Blind se po Novém roce nezapojí do společné přípravy mužstva.

Nováček z Granady se ujal vedení v La Lize, Vaclík vychytal nulu

Fotbalisté Granady v andaluském derby porazili 1:0 Betis Sevilla a v neúplné tabulce španělské ligy se posunuli na první místo. Nováček soutěže vede o bod před čtveřicí Barcelona, jenž má však zápas k dobru, San Sebastian, Atlético Madrid a FC Sevilla, které k vítězství 2:0 nad Getafe pomohl čistým kontem brankář Tomáš Vaclík.

Český reprezentační gólman zaznamenal pátou nulu v probíhajícím ročníku La Ligy a celkově šestou v sezoně. O vítězství domácího celku rozhodli ve druhém poločase Lucas Ocampos a Javier Hernández, pro nějž šlo o první ligový gól od zářijového přestupu z West Hamu.

Jedinou branku Granady vstřelil v 61. minutě odchovanec Betisu Álvaro Vadillo a tým trenéra Diega Martíneze doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasované branky. Granada, jejímž nejlepším výsledkem v nejvyšší soutěži jsou dvě šestá místa ze 70. let, je navíc prvním nováčkem od Raya Vallecana v sezoně 1999/2000, který dokázal po deseti kolech vést španělskou ligu.

Na druhém místě je Barcelona, která má však kvůli odložení duelu s Realem Madrid o zápas méně. Díky dnešnímu vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo je třetí San Sebastian. Atlético Madrid je čtvrté, Real je o další bod zpět pátý, ale má k dobru přeložené El Clásico.

San Sebastian dnes hrál od 66. minuty v početní výhodě poté, co domácí záložník Pape Cheikh dostal druhou žlutou kartu během pouhých šesti minut a byl vyloučen. Hosté toho ale dokázali využít až osm minut před koncem, kdy se prosadil Alexander Isak.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Vigo - San Sebastian 0:1 (82. Isak), Granada - Betis Sevilla 1:0 (61. Vadillo), Levante - Espaňol Barcelona 0:1 (38. Bernardo), FC Sevilla - Getafe 2:0 (69. Hernández, 78. Ocampos), Pamplona - Valencie 3:1 (34. Oier, 48. Rubén García, 80. Estupiňán - 14. Rodrigo Moreno).