Sparta v Teplicích prohrávala 0:2, nakonec vydřela bod

2. 5. 2011 21:30
Sparta tak ztrácí na Plzeň stále 4 body
Tomáš Pekhart proměnil proti Teplicím důležitou penaltu.
Tomáš Pekhart proměnil proti Teplicím důležitou penaltu. | Foto: Jakub Šafránek

Teplice - Fotbalisté pražské Sparty remizovali v dohrávce 26. kola na teplických Stínadlech 2:2 a na vedoucí Plzeň tak ztrácejí stále čtyři body.

V dramatickém utkání Letenští prohrávali 0:2, v hektickém závěru však dokázali brankami střídajících Pekharta a Keriče vyrovnat. Sahali i po třech bodech, obrana Teplic ale obrovskému tlaku odolala.

Tři body mohly uzmout i Teplice, brankář Zítka, který se podepsal na obou inkasovaných gólech, ale vychytal v samostatném úniku Mahmutoviče.

Nový majitel Slavie? Franc: Řešení oznámím ve středu
Pospěch dvěma góly zajistil Slavii záchranu
Plzeňská mašina zadrhává, hráči jsou prý ´zoufalí´

Trenér Sparty Jozef Chovanec šokoval sestavou, do zálohy totiž postavil devatenáctiletého Pavelku. Těsně před výkopem navíc přišel o zraněného Jaromíra Blažka, kterého nahradil zmiňovaný náhradník Zítka.

Sparta měla od začátku územní převahu, tepličtí ale vyráželi k nebezpečným brejkům, které táhli zejména Mahmutovič a nestárnoucí Verbíř.

Do vedení šli domácí ve 33. minutě a velkou zásluhu na jejich úspěchu měl brankář Zítka. Ten nedokázal chytit skákavou, ale pomalou střelu Čajiče, míč jen tečoval za svá záda a už nestihl svou chybu napravit.

Vyrovnat mohl v závěru poločasu nejprve Sionko, který zblízka trefil Grigara, a také Kadlec po signálu z trestného kopu.

I druhou půli zahájili sparťané náporem. Své šance nedokázali proměnit Kweuke a znovu Kadlec.

Chybující Řepka a Zítka

Jako blesk z čistého nebe pak přišel druhý gól Teplic. Předcházela mu minela letenského kapitána Řepky, který nepochopitelně nahrál od brankové čáry zpět do malého vápna svého týmu a připravil tak obrovskou šanci pro Mahmutoviče.

Jeho střelu vytěsnil mimo tyče stoper Brabec, po následném rohovém kopu a nepřesvědčivém zákroku Zítky už ale pohotový Mahmutovič zblízka skóroval.

Teplice se z dvoubrankového náskoku neradovaly dlouho, o pět minut později fauloval Vondrášek ve vápně Podaného a Pekhart prudkou ranou do horního rohu snížil.

V závěru se hrál vynikající fotbal. Sparta tlačila a pět minut před koncem Andrej Kerič krásnou ranou od tyče vyrovnal. Pak musel teplický brankář Grigar řešit několik nebezpečných závarů, gól už ale nepadl. A to ani na druhé straně po sólu Mahmutoviče, který trefil nohy dobře vyběhnuvšího Zítky.

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - AC Sparta Praha 2:2 (1:0)
Branky: 33. Čajič, 62. Mahmutovič - 67. Pekhart z pen, 86. Kerič. Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Marek. ŽK: Kalivoda, Mahmutovič, Vondrášek, Ljevakovič - Pamič, Pavelka, Matějovský, Kweuke. Diváci: 6024.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Smejkal, Matula, Rosa - Verbíř (90. Hošek), Čajič (90. Lácha), Ljevakovič, Kalivoda, Mareš - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Sparta: Zítka - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Kadlec (81. Kerič), Pavelka (57. Podaný), Vacek, Matějovský, Sionko (57. Pekhart) - Kweuke. Trenér: Chovanec.