Pospěch dvěma góly zajistil Slavii záchranu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 5. 2011 19:05
Olomouc-Slovácko 0:2, Slavia-Ústí 3:0

Praha - Fotbalisté Slavie pokračují ve zlepšených výkonech a díky výhře 3:0 nad Ústím nad Labem si zajistili záchranu v nejvyšší soutěži.

Dvě branky vstřelila jarní ofenzivní posila Zbyněk Pospěch.

Výrazně se k jistotě setrvání v 1. lize přiblížilo i Slovácko, které porazilo olomouckou Sigmu 2:0.

Plzeňská mašina zadrhává, hráči jsou prý ´zoufalí´
Plzeň zaváhala se Zbrojovkou, Jablonec měl namále

Slávisté začali podle očekávání aktivně a útočné duo Vlček-Pospěch dělalo Severočechům problémy. Po úvodních šancí obou hrotů, které ještě gólem neskončily, se v 19. minutě už Vlček prosadil, když pohodlně umístil Korešův centr.

O chvíli později měl na kopačkách vyrovnání Krbeček, ale v rozhodující chvíli se mu míč zamotal mezi nohy a to dalo Vaniakovi čas, aby situaci zachránil.

Hosté hrozili i nadále, ale Vaniak se překonával. Definitivně je srazilo až zvýšení Pospěcha hlavou v 59. minutě. Za další čtvrthodinu předvedl urostlý útočník velkou parádu, když vyběhnutého gólmana Kováře chladnokrevně přeloboval a přidal třetí branku.

Olomouci šlo proti Slovácku o udržení šancí na třetí místo, které se však nakonec srazily na minimum. Slovácko znovu spolehálo na pečlivou defenzivu, což dělalo domácí ofenzivě velké problémy. A tak se šance začaly rodit až po půlhodině hry. Janotka šikovně přehazoval Filipka, jenže jeho pokus mířil těsně nad bránu.

Tlak Sigmy sílil, ale Ordoš, Hořava i Petr stříleli slepými. Po přestávce se hosté začali více snažit o útočnější pojetí a v 56. minutě to přineslo své ovoce. Po krásném vysunutí Fujerika se křižnou střelou nemýlil Valenta. Zahuštěný střed hřiště dělal Hanákům i nadále problémy, a tak se do vážnějších příležitostí dostávali stále méně. Všem snahám o vyrovnání učinila v nastavení přítrž pojistka Szmeka.

26. kolo první fotbalové ligy:

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)
56. J. Valenta, 90.+4 Szmek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Kocián. ŽK: Škerle, Janotka - Perůtka, Kubáň, Ondřejka, Szmek. Diváci: 4753.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Bajer, Hořava - Petr (63. Přikryl), Ordoš (71. Tomeček), Doležal (59. Navrátil) - Šultes. Trenér: Psotka.
Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Košút, Nešpor - Perůtka - Fujerik (68. V. Valenta), J. Valenta (85. Reinberk), Volešák, Urbánek - Ondřejka (80. Szmek). Trenér: Soukup.

Slavia Praha - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0)
59. a 74. Pospěch, 19. Vlček. Rozhodčí: Makovička - Ubias, Večeřa. ŽK: Dvořák, Zachariáš (oba Ústí). Diváci: 5423.

Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý (78. Vyhnal), Janda (69. Milutinovič), Jarolím, Koreš - Pospěch, Vlček (58. Hora). Trenér: Petrouš.
Ústí: Kovář - Polák, Dreksa, Valenta, Dvořák - Jindráček (46. Doležal), Vrtělka, Zachariáš (80. Lamešič), Martykán, Stožický (72. Volek) - Krbeček. Trenér: Habanec.