Nový majitel Slavie? Franc: Řešení oznámím ve středu

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 5. 2011 15:27
Franc to řekl na schůzce Ivanu Haškovi
Fanoušci Slavie už dlouho v nejistotě nebudou.
Fanoušci Slavie už dlouho v nejistotě nebudou. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Už jen dva dny budou žít v nepříjemné nejistotě fanoušci fotbalové Slavie a s nimi celá česká sportovní veřejnost. Právě ve středu totiž současný majitel slavného klubu Antonín Franc oznámí řešení kritické situace, v níž se Slavia ocitla.

Na oficiální tiskové konferenci by měl Franc informovat o novém majiteli, který svou finanční injekcí pomůže získat profesionální licenci pro příští sezonu.

Antonín Franc s tím v pondělí odpoledne seznámil předsedu Českomoravského fotbalového svazu Ivana Haška.

Čtěte také:
Pospěch dvěma góly zajistil Slavii záchranu
ENIC chce po Slavii splatit dluh 100 milionů okamžitě
Slavii má spasit občanské sdružení. Ale až po konkurzu

"Seznámil jsem pana předsedu s postupem věcí. Ty se mají tak, že nejpozději ve středu 4. května bude klub informovat na oficiální tiskové konferenci o řešení současné situace," řekl po schůzce Antonín Franc.

Předseda svazu Ivan Hašek informaci vzal na vědomí. „Jsem rád, že mě pan Franc informoval, více se veřejnost dozví nejpozději ve středu."

Do zmíněné tiskové konference se prý obě strany k záležitosti nebudou více vyjadřovat. Řešení z finanční krize klubu by mělo přijít doslova za pět minut dvanáct. O licencích se má totiž rozhodovat nejpozději ve čtvrtek.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy