Sparta v Řecku gól nedala, sen o Lize mistrů je pryč

Red Spo
26. 8. 2008 22:45
Panathinaikos - Sparta 1:0 (0:0), první zápas 2:1
Sparťan Jiří Kladrubský (ve žlutém) v souboji s Cleytonem z Panathinaikosu Atény. | Foto: Reuters

Atény - Pražská Sparta si ani letos ve fotbalové Lize mistrů nezahraje. V odvetě třetího předkola prohrála na půdě Panathinaikosu Atény 0:1 a po prohře 1:2 z úvodního duelu jí zůstane brána milionářské soutěže zavřená.

Sparta začala v řeckém kotli nebojácně a po dvanácti minutách si vytvořila gólovou šanci. Jenže Kučerův volej z deseti metrů parádně vyboxoval domácí brankář Galinovič.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Řekové postupně ožili a po půl hodině hry se málem mohli radovat z vedení. Karagounis vyslal z 20 metrů nádhernou střelu na Kozáčika, kterému ale pomohla tyč.

AC Sparta Praha - FC Panathinaikos: Řecký klub slaví první gól utkání zásluhou Mate Juniora Samaa. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Čtěte více:
Sparta hledá ztracený poklad: Jde o peníze a Kadlece
Spartu srazil vlastní gól. Liga mistrů se vzdaluje

Pak sparťané znovu zaváhali v obraně a v pokutovém území se na chvilku ocitl úplně osamocený Cardoso. Ale špatně si zpracoval míč a Kadlec ho stačil odzbrojit.

Sparta rychle kontrovala další nebezpečnou akcí. Kušnír po levém křídle pronikl až do pokutového území a pěknou přihrávkou přesně našel nabíhajícího Slepičku. Jenže ten v ideální pozici poslal míč metr vedle branky.

Ještě před koncem prvního poločasu měli Pražané po ruce jednoho z Řeků k dispozici přímý volný kop z 20 metrů. Patrik Berger pěkně zatočil míč přes zeď, brankář Panathinaikosu ale předvedl opět parádní zákrok.

Do druhé půle nastoupil místo Kamila Vacka do sparťanského útoku Lukáš Došek, ale příliš oživení nepřinesl.

Slepička naději nevykřesal

Domácí pozorně bránili a nechali svěřence Vítězslava Lavičky tvořit hru. Do šance se znovu dostal Ondřej Kušnír, který se probojoval až na malé vápno, ale v tísni mířil jen do boční sítě.

Sparta postupně začala kupit nepřesné přihrávky a Řekové se dostávali do nebezpečných brejků. V jednom z nich se do vápna dostal Karagounis, který našel nabíhajícího Salpigidise.

Michal Kadlec se snaží propasírovat míč přes Loukase Vyntru a Dimitrise Salpingidise (vlevo) z Panathinaikosu Atény. | Foto: Reuters

Ten sice v souboji s Kadlecem upadl, ale stejně vyslal na hostující branku nebezpečnou střelu, kterou musel výborným zákrokem likvidovat gólman Kozáčik.

Pražané vsadili všechno na útok a Kozáčik musel likvidovat i další šance domácích. Jiskřičku naděje mohl minutu před koncem vykřesat ještě Slepička, ale zcela osamocený poslal míč z deseti metrů vedle branky.

A na druhé straně přišel trest. Do odkryté obrany zaútočil Gabriel, jehož centr uklidil do branky opuštěný Souza Cardoso a potvrdil tak postup řeckého celku do základní skupiny Ligy mistrů. Spartu bude čekat jen první kolo Poháru UEFA.