Spartu srazil vlastní gól. Liga mistrů se vzdaluje

Václav Rojík
13. 8. 2008 22:39
Sparta Praha - Panathinaikos Atény 1:2 (1:1)
AC Sparta Praha - FC Panathinaikos: Řecký klub slaví první gól utkání zásluhou Mate Juniora Samaa. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Vidina milionářské Ligy mistrů se fotbalistům Sparty pořádně vzdálila. Proti řeckému Panathinaikosu podali ve středu ve třetím předkole na domácím hřišti slušný výkon, ale i díky nešťastné vlastní brance Štěpána Kučery prohráli 1:2.

K postupu do Champions League tak budou muset vyhrát v odvetě v bouřlivém řeckém prostředí na stadionu soupeře a vstřelit minimálně dvě branky.

Ale Letenští se sami přesvědčili, že se s favorizovaným Panathinaikosem dá hrát. Divákům nabídli bojovný výkon, který měl kvalitu.

Ctěte také: Slavia s Fiorentinou selhala. Liga mistrů v nedohlednu

Sparťané měli po úvodním oťukávání mírně navrch. Po sedmnácti minutách se na penaltě dostal po Voříškově centru k nebezpečné hlavičce Slepička, jenže brankář Galinovič jeho střelu bez větších potíží chytil.

Vzápětí Kulič našel ve vápně zpětnou přihrávkou Slepičku, jemuž však střela vůbec nesedla.

Když se Sparta nadechovala k dalšímu náporu, z ničeho nic přišla ledová sprcha.

Po Karagunisově centru z dálky se nedohodl brankář Kozáčik se stoperem Kučerou, jenž nikým neatakován hlavičkoval do vlastní branky přímo do protipohybu letenského gólmana.

Domácí ale nesmutnili dlouho.

Po půlhodině hry Slepička zasprintoval na levé straně, parádně našel v šestnáctce Kuliče a sparťanský kanonýr přesnou střelou ke vzdálenější tyči rozjásal solidně zaplněný letenský stadion.

Do přestávky už jen z dálky prověřil pozorného Kozáčika Karagounis.

Utkání převážil na stranu Panathinaikosu Simao

Svěřenci Vítězslava Lavičky měli výborný nástup do druhé půle. Hned po přestávce mířil ve velké šanci v šestnáctce těsně vedle tyče Kulič.

Letenský tlak ale postupně uvadal a ke slovu se dostávali i Řekové. Loukas Vintra pálil ze skrumáže těsně nad, jenže z následujícího rohu už udeřilo.

Více také: Slováci v Itálii zájem nevzbudili, Nedvěd nesměl mluvit

Po jeho rozehrání si na odražený míč naběhl Simao, přetlačil Řepku a trefil se přesně k tyči. Sparťanské postupové šance notně poklesly.

Přesto čeští vicemistři bojovali dál, ale do dalších příležitostí je zkušeně hrající řecký tým už nepouštěl.

Nejblíže k vyrovnání měl deset minut před koncem střídající Jan Holenda, jenže náhradník za Marka Kuliče po rychlém kontru mířil z nadějné pozice nepřesně.

Řekové si cennou výhru z Letné už pohlídali. Na sparťanském stadionu vytěžili z minima maximum.