Juventus i Barcelona zaváhaly, ale postup jim neutekl

Red Spo
26. 8. 2008 23:09
Artmedia - Juventus 1:1, Krakov - Barcelona 1:0
Guedes de Lima Cleber z Wisly Krakov se raduje z gólu do sítě Barcelony, zatímco Thierry Henry kráčí do středového kruhu. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Juventusu se vrací do fotbalové Evropy. Po dva roky starém korupčním skandálu postoupili přes Artmedii Bratislava do hlavní fáze Ligy mistrů.

Po úvodní domácí výhře 4:0 bylo o postupujícím prakticky jasno a Artmedia vyválčila v odvetě alespoň cennou remízu 1:1.

Juventus nastoupil v poměrně silné sestavě i s Pavlem Nedvědem a Zdeňkem Grygerou.

Čtěte více: Sparta v Řecku gól nedala, sen o Lize mistrů je pryč

Domácí zaskočili italský velkoklub gólem Fodreka ze třinácté minuty, ale už o deset minut později nacentroval Nedvěd Amaurimu, který v klidu vyrovnal.

I další favorit se po vysoké výhře z prvního zápasu trápil. Barcelona dokonce prohrála na půdě Wisly Krakov, ale vzhledem k výsledku 4:0 to Henryho a spol. příliš trápit nemuselo.

O vítězný gól se postaral chvíli po poločase Cléber.

Artmedia Petržalka - Juventus Turín 1:1 (1:1)
, první zápas 0:4, postupuje Juventus
Branky: 13. Fodrek - 25. Amauri.

Wisla Krakov - FC Barcelona 1:0 (0:0), první zápas 0:4, postupuje Barcelona
Branka: 52. Cléber.