Sparta chce Sivoka, prozradil trenér Ščasný

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2015 18:53
V rozhovoru pro klubový web to prohlásil trenér Zdeněk Ščasný, který už dříve uvedl, že by na Letnou rád přivedl také Francise Litsingiho z Teplic.
Tomáš Sivok.
Tomáš Sivok. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Fotbalovou Spartu by mohl posílit reprezentační stoper Tomáš Sivok. V rozhovoru pro klubový web to prohlásil trenér Zdeněk Ščasný, který už dříve uvedl, že by na Letnou rád přivedl také Francise Litsingiho z Teplic. Rovněž chce prodloužit působení Václava Kadlece, kterému skončilo hostování z Frankfurtu.

"Určitě bychom chtěli mít v týmu Tomáše Sivoka, budeme se všichni snažit o to, aby ve Spartě pokračoval Vašek Kadlec. Zmínili jsme také Litsingiho, který je využitelný na více místech v sestavě a má i potenciál ve střílení branek," uvedl Ščasný. "Máme také zájem přivést hráče podobného Davidu Lafatovi, abychom měli alternativu, kdyby byl například zraněný," dodal.

Sivoka lákají i jiné kluby

Jednatřicetiletý Sivok už ve Spartě několikrát působil a získal s klubem dva tituly. Bývalý hráč Českých Budějovic nastupoval také za Udine a od roku 2008 hrál za Besiktas. V istanbulském klubu mu za měsíc skončí smlouva.

Sivok sice o zájmu Sparty ví, ale má i řadu jiných nabídek. Nyní se chce plně soustředit na reprezentaci a utkání na Islandu, teprve po něm bude řešit, zda si prodlouží kariéru v zahraničí, či se vrátí domu.

"Jednání probíhají. Nabídek je dost, uvidíme, kolik se jich dostane do finální fáze. Probírá to za mě manažer Jirka Müller. Možností je víc, pak si na to sedneme. Chci jít hlavně tam, kde budu spokojený a kde budu hrát, abych byl připravený na mistrovství Evropy," řekl dnes Sivok novinářům na reprezentačním tréninku.

Záležet prý bude i na názoru rodiny. "Manželce se do Čech ještě moc nechce, ta by nejraději ještě zůstala v Istanbulu. Syn jde do školy až za rok, takže ještě mám rok čas na to hrát v zahraničí. Ale žádná varianta teď není blíž. Opravdu si to musím nejdřív probrat s agentem a uvidíme, co bude nejlepší," dodal.

Šanci dostanou navrátilci z hostování

Ščasný chce také dát v přípravě šanci některým hráčům, kteří na jaře odešli na hostování. "Mám na mysli konkrétně Matěje Hybše a Michala Breznaníka. Na levé straně jsme měli v poslední době problémy, navíc Costa si do příští sezony přenese trest na dva zápasy za nesportovní chování v Českých Budějovicích," řekl trenér.

Do přípravy naopak nezasáhne útočník Roman Bednář, který hostoval v Příbrami. "Je to dobrý fotbalista, v Příbrami ukázal, že umí střílet góly, ale kádr potřebuje v některých ohledech oživit úplně novými tvářemi," prohlásil Ščasný, který na Letnou přišel sedm kol před koncem a obsadil se Spartou druhé místo za Plzní.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy