Plzeň získala z Příbrami fotbalové talenty Suchana a Matějů

ČTK ČTK
1. 6. 2015 12:43
Oba podepsali smlouvu do léta 2019. Vedení českého mistra teprve rozhodne, zda je zařadí už do přípravy na novou sezonu, nebo je ponechá v Příbrami na hostování.
Jan Suchan
Jan Suchan | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Do fotbalové Viktorie Plzeň přestoupili mládežničtí reprezentanti Jan Suchan a Aleš Matějů z Příbrami. Oba podepsali smlouvu do léta 2019. Vedení českého mistra teprve rozhodne, zda je zařadí už do přípravy na novou sezonu, nebo je ponechá v Příbrami na hostování.

"Jelikož Příbrami na poslední chvíli unikl postup do Evropské ligy, kde mohli kluci získat cenné zkušenosti, musíme zvážit, co pro ně bude nejlepší. Přesný model ještě není nastavený, v příštích dnech budeme jednat s Příbramí a rozhodneme se, jestli s námi začnou sezonu," uvedl na tiskové konferenci generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Oba reprezentanti do 19 let se na jaře stali stabilními členy základní sestavy Příbrami. Suchan z pozice ofenzivního záložníka vstřelil dva góly, Matějů nastupoval na obou krajích obrany a jednou se zapsal mezi střelce. Bek, který má za sebou i půlroční působení v juniorce PSV Eindhoven, byl na nedělním ligovém galavečeru vyhlášen objevem sezony.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy