Skandál v Boleslavi: Horváth dostal od pořadatele pohlavek

ČTK ČTK
10. 11. 2013 6:00
Jeden z boleslavských pořadatelů neunesl v sobotu večer porážku domácích fotbalistů s Plzní a při odchodů hráčů ze hřiště dal pohlavek kapitánovi vítězů Horváthovi.
Pavel Horváth.
Pavel Horváth. | Foto: CPA Eduard Erben

Mladá Boleslav - Jeden z boleslavských pořadatelů neunesl v sobotu večer porážku domácích fotbalistů s Plzní a při odchodů hráčů ze hřiště dal pohlavek kapitánovi vítězů Pavlu Horváthovi.

Stalo se tak poté, co Plzeň utkání 14. ligového kola v Mladé Boleslavi otočila na konečných 2:1.

"Něco takového by se nemělo dít. Škoda, že se takoví lidé k nám dostanou v tunelu, že dostanu od pořadatele pohlavek," řekl Horváth novinářům.

Situace vyplynula z vyhroceného závěru, kdy domácí příznivci spílali sudímu Karlu Hrubešovi, že svými výroky stranil Plzni. Hřiště v závěru zasypali kelímky od piva a hráče Viktorie následně vyprovázeli z trávníku nadávkami a pískotem.

"Pozdravuj rozhodčího!"

Když hráči dorazili do tunelu směrem do kabin, mysleli si, že už jsou v bezpečí. Místo toho ale přišel nečekaný útok. Jeden z pořadatelů dal Horváthovi pohlavek, údajně se slovy, ať vyřídí pozdrav sudímu.

"Emoce samozřejmě k takovému utkání patří, ale měly by zůstat na hřišti. Boleslav hrála důrazně, my jsme se tomu přizpůsobili a z toho pak plynuly tyto emoce," reagoval Horváth, který se spíše lekl, než že by šlo o bolestivou ránu.

S pořadatelem se následně setkal i v mixzóně, kde muž uvedl, že Horvátha jen poplácal po zádech, aby to vyřídil rozhodčímu.

Plzeň neprotestuje, delegát o všem ví

Plzeň nepodala žádný protest do zápisu, ovšem delegát utkání událost zaznamenal a popíše ji ve své zprávě.

"Hlavní je, že jsme získali tři body, proto to nechci více řešit. Ale stávat by se to nemělo," uvedl Horváth.

Duel s Boleslaví byl podle něj hlavně o bojovnosti a důrazu. "Fotbal se hraje tvrdě, a pokud to nepřeroste v zákeřnosti, což se dnes nestalo, tak to takhle může být. Jak bojovné utkání to bylo, dokládá náš druhý gól. Tak vypadal celý zápas," řekl Horváth k brance Mariána Čišovského, který ve vápně přetlačil obránce i brankáře a díky důrazu zařídil Plzni vítězství.

 

Právě se děje

Další zprávy