Obrat Plzně v Mladé Boleslavi dokonal Čišovský

9. 11. 2013 22:16
Fotbalisté Plzně si v sobotu večer nedovolili další ztrátu a v zápase v Mladé Boleslavi otočili na konečných 2:1.
Marián Čišovský.
Marián Čišovský. | Foto: CPA

Mladá Boleslav - Fotbalisté Plzně si v sobotu večer nedovolili další ztrátu a v zápase 14. kola Gambrinus ligy v Mladé Boleslavi otočili na konečných 2:1.

Domácí dostal do vedení už ve čtvrté minutě Nešpor, hosté otočili góly Milana Petržely a Mariána Čišovského.

Plzeň snížila ztrátu na vedoucí Spartu na čtyři body, letenský celek však má nedělní duel v Olomouci k dobru. Pro Mladou Boleslav jde o první domácí porážku v sezoně a Plzeň jí utekla už na osm bodů.

Úspěšná sestava se nemění

Plzeň nastoupila v téže sestavě, s jakou v úterý odehrála vyrovnaný zápas s Bayernem Mnichov. Znovu chyběl reprezentant Limberský, který v minulých dnech bojoval s angínou. Na jeho místě nastoupil Hubník a hned po 65 vteřinách zahrozil nebezpečnou střelou.

Jako první se však radovali domácí, v jejichž zahajovací sestavě chyběl lehce zraněný Štajner. Už ve 3. minutě předvedli parádní kombinační akci Jarolím, Chramosta, Kysela a Štohanzl, jehož přihrávku usměrnil patičkou do branky Nešpor.

Děravá obrana mistra

Obrana Plzně byla tentokrát hodně nejistá a mladoboleslavští hráči z protiútoků nebezpečně hrozili. Ovšem ve 14. minutě stoper Procházka dlouhou přihrávkou poslal za domácí obranu Petrželu, který se vyhnul ofsajdu a rychlou akci zakončil tvrdou střelou pod břevno. Svým prvním ligovým gólem po 18 měsících potvrdil formu z posledních zápasů.

Zatímco v první půli Boleslav často hrozila z protiútoků, ve druhé půli se uchylovala většinou jen k obranným odkopům a dostávala se pod tlak, výraznější šanci si však plzeňští hráči nevytvářeli.

Naopak po hodině hry domácí díky sérii čtyř standardních situací v rychlém sledu po sobě uzamkli Plzeň ve vápně, ale kromě závarů z toho vytěžili jen nebezpečnou střelu střídajícího Štajnera z dálky, která skončila na horní síti branky.

Fanoušci udělali z hřiště skládku

Plzeň tlak přežila bez úhony a naopak sama udeřila. Tecl potáhl po levé straně brejk, do kterého se zapojil i stoper Čišovský. Slovenský obránce byl ve vápně nejdůraznější a nadvakrát dotlačil míč do branky. Za gól zaplatil bolestivou srážkou s brankářem. Po ošetření však zápas dohrál.

Boleslav si vytvořila územní převahu i díky častým faulům Plzně, ale do zakončení se dostávala jen po střelách z dálky. Plzeň mohla rozhodnout v 82. minutě, kdy šli Petržela s Teclem sami na jediného obránce, situaci však špatně vyřešili a nedostali se ani k zakončení.

Domácí toho už nedokázali využít a nedostali se do žádné šance. I kvůli tomu, že Plzeň zkušeně dohrávala utkání v rohu na útočné polovině. Fanoušci Boleslavi si pak vybíjeli zlost na rozhodčím Hrubešovi a zaházeli hrací plochu kelímky s pivem.

14. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)

Branky:4. Nešpor - 14. Petržela, 69. Čišovský. Rozhodčí: K. Hrubeš - Hájek, Pochylý. ŽK: Štohanzl, Bořil, Nešpor, Zahustel, Kysela, Šultes - Hubník, Ďuriš. Diváci: 4877.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Smejkal, Kúdela, Bořil (88. Šultes) - Jarolím, Ščuk - Zahustel (77. Jeslínek), Chramosta (58. Štajner), Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (90. Hejda), Ďuriš (71. Limberský) - Tecl (84. Bakoš). Trenér: Vrba.

1. Sparta 13 11 2 0 33:7 35
2. Plzeň 14 9 4 1 32:11 31
3. Teplice 13 8 2 3 33:15 26
4. Liberec 13 7 3 3 14:15 24
5. Mladá Boleslav 14 6 5 3 27:15 23
6. Dukla 14 5 6 3 16:12 21