S Vrbou k lepším zítřkům? Češi podle osobností ukázali sílu

Aleš Vávra Aleš Vávra
17. 10. 2013 6:00
Závěr kvalifikace podle osobností ukázal, že česká fotbalová reprezentace má na čem stavět.
Radost českých fotbalistů v utkání na hřišti Bulharska.
Radost českých fotbalistů v utkání na hřišti Bulharska. | Foto: Reuters

Praha - Český národní tým není až tak dole, jak se po domácí prohře s Arménií zdálo. Tak hodnotí dvě venkovní výhry na závěr kvalifikace o světový šampionát fotbalové osobnosti. Češi ukázali sílu, představili některé nové tváře a důstojně se rozloučili s nevydařenou kvalifikační kapitolou.

"Udrželi jsme se ve druhém koši pro další kvalifikaci. To je dobré znamení a ukazuje to, že tam stále patříme a že jsme si to vybojovali," říká bývalý reprezentační brankář Petr Kouba.

Hra na dva útočníky a hned to bylo jiné

"Ukázalo se, že je pořád lepší fandit Čechům než Bulharům. Jsme dole, ale jde o to, nebát se a hrát dopředu. Hráli jsme na dva útočníky a hned to bylo o něčem jiném," dodává Ladislav Vízek.

Podle Vladimíra Táborského zvládl český tým zápas v Bulharsku skvěle po taktické stránce. "Byli jsme dobří v obranné hře, nenechali jsme je hrát a přecházeli do rychlých protiútoků. Bylo to dobré."

Táborského překvapili Mazuch se Suchým

Zkušeného odborníka nejvíce zaujala nová stoperská dvojice tvořená Ondřejem Mazuchem a Markem Suchým. "Překvapilo mě, jak suverénně si počínali. Kvalitní výkon odvedl také Rajtoral na pravé straně," pochválil Táborský čerstvou obrannou řadu.

Experti se shodli, že postup zhatila domácí selhání. "Od začátku se nám doma nedařilo, to se pak nedá postoupit," podotýká Kouba.

Vízek: Z té skupiny se nedalo nepostoupit

Vízkovi je zpětně líto domácí porážky od Arménie. V případě výhry by totiž český tým postoupil do baráže. "Z téhle skupiny se v podstatě nedalo nepostoupit, a my to přesto dokázali. Je to hrozná škoda," mrzí bývalého reprezentanta.

Národní tým však má podle něj před sebou světlou budoucnost. Ideálně pod vedením trenéra Pavla Vrby. "Nemá se čeho bát, byl bych nadšený, kdyby to vzal. Má ofenzivu v krvi, týmu by dal řád. Když si vezmete ty hráče. Darida, Kadlec, Pilař, Jiráček, Rosický, když bude mít chuť. Ručím za to, že na Euro postoupíme," vidí Vízek následující cyklus optimisticky.

Osobnosti nepochybují, tím pravým je Vrba

A kdy Vrba k týmu nastoupí? Na to by Vízek nespěchal. "Teď se nic důležitého hrát nebude, je zbytečné ho tam rychle cpát. Ať začne až tu další sezonu. Je to ten pravý muž, má podporu veřejnosti i médií, bude mít volnost, všechno si bude moci sám zařídit," láká Vízek Vrbu do služeb národního týmu.

Vladimír Táborský, jehož favoritem je rovněž plzeňský Vrba, by naopak uvítal okamžitý příchod nového kouče. "Každé provizorium by byla chyba. Máme sice téměř rok do prvního mistrovského utkání, nicméně trenér by se měl začít s novou rolí sžívat co nejdříve," podotýká Táborský.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy