Střelec Dočkal: Ukázali jsme charakter, nejsme odepsaní!

Sport Sport
15. 10. 2013 23:38
Ohlasy po posledním českém vystoupení v kvalifikaci o MS v Bulharsku.
Česká radost po gólu Bořka Dočkala.
Česká radost po gólu Bořka Dočkala. | Foto: Reuters

Sofia - Vítězné loučení s nepovedenou kvalifikací jako možná předzvěst lepších časů. Tak bere dnešní výhru fotbalové reprezentace 1:0 v Bulharsku záložník Bořek Dočkal, jehož trefa z 52. minuty rozhodla.

I když Češi v Sofii už neměli šanci dosáhnout na barážové umístění, podle Dočkala je tříbodový zisk dobrým znamením do budoucna. "Nemyslím si, že by český tým byl odepsaný, ukázali jsme minimálně dobrý charakter. Výhra v Bulharsku ukazuje, že jsme k tomu přistoupili dobře. Český tým může mít znovu úspěchy," prohlásil Dočkal po utkání.

Dočkal: Máme i na silnější soupeře

Češi podle něj mohou být konkurenceschopní, i když jim právě skončená kvalifikace nevyšla. "Sice teď nemáme takové individuality, ale zase se to dá nahradit jinými věcmi. Máme dost chytré a takticky vyspělé hráče, abychom si poradili i se silnějšími soupeři," mínil Dočkal.

I těsného vítězství v bulharské metropoli si středopolař pražské Sparty považoval. "Radost máme velikou. Máme tři body a já k tomu navíc přispěl gólem," uvedl Dočkal, který se prosadil krátce po poločase střelou ze střední vzdálenosti - své silné disciplíny.

"Gólman si s tím asi mohl poradit, ale jsme rádi, že to tam padlo. Při akci mi dobře roztáhli prostor Vašek Kadlec s Frantou Rajtoralem a nakonec jsem se rozhodl střílet. Přišlo mi to méně riskantní, než to na někoho zkoušet prostrčit," popisoval Dočkal svoji druhou trefu v reprezentační kariéře.

"Škoda, že jsme nezvládli domácí zápasy"

Češi také litovali promarněné šance na postup na světový šampionát. Ani výhra na Maltě a dnešní úspěch v Bulharsku už zpackanou misi nezachránily. Dočkal tušil, kde národní tým kvalifikaci ztratil.

"O to více nás mrzí předchozí ztráty, když vidíme, že jsme schopní vyhrát na hřišti Bulharska, které se ještě rvalo o postup. Kdybychom zvládli domácí zápasy, tak jsme postoupili. Ale teď už se to vrátit nedá," připomněl Dočkal české hýření body na domácí půdě, kde národní tým z pěti zápasů zdolal jen outsidera Maltu a remizoval s Bulhary a Italy.

Ohlasy českých hráčů po výhře v Bulharsku

Petr Čech: "Až na Itálii nám všechny venkovní zápasy vyšly. O to více mrzí, že jsme to nezvládli doma a nepostoupili jsme. Tyhle dvě výhry jsou náplast, ale i tak to hodně mrzí, protože stačilo doma dát gól Bulharsku nebo Itálii a všechno bylo jinak. Ale na kdyby se nehraje. Fotbal je spravedlivý a postoupí ten, kdo si ty body uhraje.

Obrana fungovala velmi dobře. Bylo vidět, že Suchý se zná s Mazuchem z jednadvacítky. Spolupracovalo se mi s nimi dobře. Tím, že jsme soupeře nechali neproměněnými šancemi žít, stále cítil šanci. Bylo to o jednom gólu, kdyby ho dali první oni, mohlo to dopadnout jinak. My nakonec dali gól z naší asi nejmenší šance."

Libor Kozák: "První šanci jsem měl řešit přihrávkou na Petra Jiráčka, ale nebyl jsem si jistý, zda s ním není stoper. Střetlo se mi tam několik myšlenek. Asi by bylo lepší, kdybych neběžel tak dlouho sám a neměl čas přemýšlet. Mám raději těžší pozice. U druhé šance už jsem slavil, ale chyběl kousíček. Naštěstí jsme vyhráli a neproměněné šance tak nebolí."

 

Právě se děje

Další zprávy