'Hrášek' zkrotil dobyvatele z Bragy, Šachťar okradl Chelsea

Radost fotbalistů Šachťaru Doněck po vítězné brance do sítě Chelsea.
Vítěznou branku "horníků" v doněcké Donbass Aréně vstřelil v 52. minutě Brazilec Fernandinho.
Skóre zápasu otevřel již ve třetí minutě jeho krajan Teixeira.
Obě branky do sítě českého brankáře Petra Čecha padly z podobné pozice a na stejné místo, na zadní tyč podél pravé ruky jedničky Chelsea.
V souboji dvou českých reprezentantů tak byl úspěšnější Tomáš Hüschman. Chelsea poté již dokázala skórovat pouze jednou z kopačky Oscara v 88. minutě.
23. 10. 2012 22:33
Souhrn úvodních osmi soubojů třetího kola nejprestižnější klubové fotbalové soutěže světa.

Praha - Fotbalisté Chelsea prohráli 2:1 v doněcké Donbass Aréně s domácím Šachťarem v rámci 3. kola základních skupiny Ligy mistrů, když o všechny tři branky se postarali brazilští internacionálové v obou týmech.

Chelsea pod trenérem Robertem di Mateem prohrála v milionářské soutěži vůbec poprvé. Předchozích osm zápasů zvládla vítězně.

Souboj českých reprezentantů Tomáše Hübschmana a Petra Čecha začal lépe ukrajinský mistr. Šachtar hrál velmi aktivně a už ve třetí minutě Čecha překonal přízemní střelou Alex Teixeira. Domácí hráli velmi organizovaně a Chelsea se prosazovala jen ztěží.

Hübschman měl dvě obrovské šance, ale nedal

Donbass Arena zajásala podruhé v úvodu druhého poločasu. Po chybě Hazarda střílel přesně k tyči Fernandinho. Dvě šance měl i sváteční střelec Hübschman. Poprvé ho zblízka po rohu vychytal Čech, podruhé mířil defenzivní záložník mimo.

Chelsea se zpět do zápasu dostala příliš pozdě. Dvě minuty před koncem zakončil akci Ivanoviče Brazilec Oscar. Doněck se díky výhře vyhoupl do čela skupiny E a má na Blues náskok tří bodů.

Překvapivě ztratil body Juventus. Italský mistr na půdě dánského Nordsjaellandu jen remizoval 1:1, když smírný výsledek "staré dámě" zajistil až v 81. minutě Mirko Vučinič.

United prohrávali s Bragou už 0:2

Blízko podobné blamáži byl také Manchester United, který doma po dvaceti minutách prohrával 0:2 s Bragou, ovšem především zásluhou dvou parádních hlaviček Javiera "Hráška" Hernandeze "Rudí ďáblové" zápas otočili a vyhráli 3:2.

Ve druhém utkání skupiny H vybojoval první bod v soutěži Galatasaray Istanbul. Turecký tým prohrával s Kluží 0:1, ale výrazně mu pomohlo vyloučení hostujícího hráče z 28. minuty. Přesilovku využil třináct minut před koncem Burak Yilmaz a zajistil konečné skóre 1:1.

Barca rozhodla proti Celticu až v nastavení

Otáčet zápas musela Barcelona, které zajistil výhru 2:1 nad Celticem Glasgow až gólem ve čtvrté minutě nastavení Jordi Alba. Hosté se na Nou Campu ujali překvapivého vedení díky řeckému forvardovi Samarasovi. Barca vyrovnala až ve 45. minutě, kdy se trefil Iniesta. A rozhodující úder si Blaugranas pošetřili až na samotný závěr utkání.

Ve druhém utkání "barcelonské skupiny" získal první body Spartak Moskva. Tým stopera Marka Suchého, který odehrál celý zápas a obdržel žlutou kartu, porazil Benficu Lisabon 2:1.

Borisov přišel o stoprocentní bilanci

K výhře 1:0 na půdě Lille se protrápil čtvrtý do party velkých favoritů Bayern. Jediný gól utkání dal Thomas Müller z pokutového kopu. Francouzský celek tak zatím v letošní Lize mistrů nezískal ani jeden bod.

O stoprocentní bilanci přišel běloruský BATE Borisov, který doma podlehl jednoznačně 0:3 španělské Valencii. Ta se dostala o skóre do čela skupiny, šest bodů ale má také Bayern i Borisov.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Šachtar Doněck - Chelsea 2:1 (1:0)

Branky: 4. Alex Teixeira, 52. Fernandinho - 88. Oscar. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Nordsjaelland - Juventus Turín 1:1 (0:0)

Branky: 50. Beckmann - 81. Vučinič. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

1. Šachtar Doněck 3 2 1 0 5:2 7
2. Chelsea 3 1 1 1 7:4 4
3. Juventus Turín 3 0 3 0 4:4 3
4. Nordsjaelland 3 0 1 2 1:7 1

Skupina F:

BATE Borisov - Valencie 0:3 (0:1)

Branky: 55. a 69. Soldado, 45.+1 z pen. Rozhodčí: Thomson (Skot.).

Lille - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)

Branka: 20. Müller z pen. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

1. Valencie 3 2 0 1 6:2 6
2. Borisov 3 2 0 1 6:5 6
3. Bayern Mnichov 3 2 0 1 4:4 6
4. Lille 3 0 0 3 1:6 0

Skupina G:

FC Barcelona - Celtic Glasgow 2:1 (1:1)

Branky: 45. Iniesta, 90.+4 Alba - 18. Samaras. Rozhodčí: Rocchi (It.).

Spartak Moskva - Benfica Lisabon 2:1 (2:1)

Branky: 3. Rafael Carioca, 43. vlastní Jardel - 33. Lima. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

1. FC Barcelona 3 3 0 0 7:3 9
2. Celtic Glasgow 3 1 1 1 4:4 4
3. Spartak Moskva 3 1 0 2 6:7 3
4. Benfica Lisabon 3 0 1 2 1:4 1

Skupina H:

Manchester United - Braga 3:2 (1:2)

Branky: 25. a 75. Hernández, 62. Evans - 2. a 20. Alan. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

Galatasaray Istanbul - CFR Kluž 1:1 (0:1)

Branky: 77. Burak Yilmaz - 19. vlastní Nounkeu. Rozhodčí: Tagliavento (It.). ČK: 28. Aguirregaray (Kluž).

1. Manchester United 3 3 0 0 6:3 9
2. CFR Kluž 3 1 1 1 4:3 4
3. Braga 3 1 0 2 4:5 3
4. Galatasaray Istanbul 3 0 1 2 1:4 1