VIDEO Raz, dva, tři, čtyři... parádní trefy v Lize mistrů

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
20. 9. 2012 9:03
Podívejte se na nejlepší trefy středečního programu Ligy mistrů.
Parádní trefa barcelonského Tella do sítě Spartaku Moskva | Video: Aktuálně.cz

Praha - Celkem jednadvacet branek padlo v osmi středečním zápasech úvodního kola základních skupiny Ligy mistrů.

Deník Aktuálně.cz pro vás vybral čtyři z nich, které považuje za ty nejpovedenější. Přehlídka fotbalové poezie může začít.

Druhý gól Oscara do sítě Juventusu (VIDEO ZDE!)

Jestliže první branka brazilského útočníka Chelsea Oscara do sítě Juventusu v úvodním kole základních skupin Ligy mistrůbyla i dílem náhody a teče stopera Bonucciho, jeho druhá trefa stála skutečně za to.

Na Stamford Bridge běžela 33. minuta, když Ramirez po přihrávce Lamparda vyslal krátkou kolmici před sebe na hranici vápna. Tam se najednou mezi Bonuccim a Pirlem zjevil Oscar.

Jednadvacetiletý šikula si prostrčil při pohybu od branky míč mezi oběma Italy, rychle se kolem "pozorovatele" Pirla otočil a ze druhého doteku poslal míč nechytatelně do levé šibenice Buffonovy branky.

I přes vedení 2:0, ale nakonec dokázali hosté srovnat na konečných 2:2.

Gól Volodka do sítě Lille (VIDEO ZDE!)

Nový stadion pro padesát tisíc fanoušků, první zápas v novém ročníku Ligy mistrů. A proti vám podceňovaný soupeř z Borisova. Pro francouzské Lilleideální rozjezd do letošní pohárové Evropy.

Že ale hosté nehodlají být jen dárkem domácích při tomhle mejdanu potvrdila už šestá minuta zápasu, kdy se dostal míč pětadvacet metrů od branky na kopačku Alexandra Volodka.

Šestadvacetiletý bývalý juniorský běloruský reprezentant se nijak nerozpakoval a míč napálil po dráze země-vzduch do sítě tak trochu zbytečně plachtícího Landreaua.

Hosté nakonec vyhráli na půdě favorita 3:1.

Vítězná branka Kroose proti Valencii (VIDEO ZDE!)

Dynamit v obou nohou. To je hlavní devíza dvaadvacetiletého Toniho Kroose, nástupce legendární Michaela Ballacka nejen v dresu Bayernuale i německé reprezentaci.

Rodák z Greifswaldu je nejen pořádně tvrdým záložníkem, ale také dělostřelcem, jehož projektily budí ze spaní už nejednoho gólmana v Evropě. K nim se přidal po středečním úvodním kole Ligy mistrů i zkušený Diego Alvés z Valencie.

Kroos totiž si totiž v 76. minutě zápasu narazil ve středu hřiště, dvacet metrů od branky se podíval na Alvése, pak na míč, aby následně poslal do jeho sítě nechytatelnou dělovou kouli.

Pozor, takhle pálí barcelonský Tello (VIDEO ZDE!)

V létě podepsal španělský mladík Cristian Tello v Barceloně vylepšenou novou smlouvu. Ve středu večer potvrdil, že tento krok by se katalánskému celku mohl v budoucnu náležitě vyplatit.

Běžela 14. minuta duelu prvního kola základních skupin Ligy mistrů, když Tello převzal míč na levé straně pokutového území. Následovala rychlá klička do středu, dva kroky a prásk! Střela na vzdálenější tyč navíc kolem stínujícího obránce a míč zaplul do sítě.

Gólman Dikan neměl nárok. I tato trefa stála nakonec za těsnou výhrou 3:2 favorita nad dalším ruským dobyvatelem. Zatímco Kazaň před třemi lety vedení 2:1 na Camp Nou udržela, Spartaku se to nepovedlo.