19. 11. 2011 20:20
Dukla remizovala bez branek s Teplicemi
Marek Bakoš.
Marek Bakoš. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Slovanu Liberec otočili ve 14. kole Gambrinus ligy skóre na Slovácku a po vítězství 2:1 drží druhé místo tabulky.

Na vedoucí gól Pavelky odpověděl ještě v první půli útočník libereckých Michael Rabušic. Tentýž hráč rozhodl o třech bodech putujících pod Ještěd brankou v nastaveném čase.

Uspěla také Plzeň, která v generálce na středeční utkání Ligy mistrů v Borisově přestřílela v atraktivním utkání Mladou Boleslav 3:2.

Bouře ve Spartě: Hřebík se vrací, Chovanec za Šmicra?
Lafata už je na 16 brankách, Jablonec porazil Sigmu

Dvěma góly se blýskl kanonýr Marek Bakoš, třetí gól Viktorie přidal reprezentant Petr Jiráček. Mladá Boleslav v první půli vyrovnala přesným přímým kopem Procházky, Plzeň ovšem nasadila k rozhodujícímu trháku v závěru poločasu, kdy dala dvě branky.

V 90. minutě snížil hostující Johana, který už tím ovšem nemohl odčinit chyby u dvou plzeňských gólů.

Michael Rabušic.
Michael Rabušic. | Foto: ČTK

Diváci viděli ve Štruncových sadech především v první části výborný fotbal. Další tři góly neplatily pro ofsajd, dva na straně Boleslavi.

Pikantní souboj trenéra Teplic Petra Rady s vlastním synem Filipem v brance Dukly neměl vítěze. Ani jeden z týmů se na Julisce nedočkal vstřeleného gólu.

Dukla bez branek remizovala již počtvrté v sezoně a v tabulce zůstává dva body za svým severočeským soupeřem.

V prvním poločase se oba celky nedokázaly dostat do vyložených šancí.

Ve druhé půli pak měla více ze hry domácí Dukla. Především dva závary před Grigarem měli velmi nebezpečné parametry.

Ale když v závěru neuspěl ani Lietava, který neprostřelil bránícího obránce Teplic, skončil zápas nepopulární remízou 0:0.

14. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Mikel - Chytil, Handlíř. Bez ŽK. Diváci: 1432.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký (88. Svatonský), Gedeon, Hanousek - Berger (68. Malý), Lietava, Markovič. Trenér: Kozel.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Smejkal, Rosa - Siva, Ljevakovič - Kerič (90. Čajič), Vachoušek, Stožický - Mahmutovič (59. Vůch). Trenér: Rada.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:2
(1:1)
Branky: 19. Pavelka - 39. a 90.+1 Rabušic. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pelikán. ŽK: Kordula (Slovácko). Diváci: 4526.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Mezlík - Fujerik (46. Volešák), Daníček, Kordula, Valenta (90. Poliaček), Pavelka - Ondřejka (84. Čtvrtníček). Trenér: Soukup.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik (50. Kelič), Fleišman - Vácha, Štajner, Janů, Breznaník (69. Bosančič) - Rabušic, Šural. Trenér: Šilhavý.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:2
(3:1)
Branky: 14. a 34. Bakoš, 37. Jiráček - 25. Procházka, 90. Johana. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pospíšil. ŽK: Petržela - Štohanzl, Janíček, Rolko. Diváci: 5835.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (86. Hora), Kolář (89. Darida), Pilař (70. Ďuriš) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Rolko, Johana, Šírl - Kúdela (72. Wojnar), Procházka, Štohanzl - Zahustel (66. Kysela), Chramosta, Kulič (82. Řezníček). Trenér: Koubek.