Lafata už je na 16 brankách, Jablonec porazil Sigmu

18. 11. 2011 22:05
Jablonec - Olomouc 2:0 (0:0)
David Lafata
David Lafata | Foto: ČTK

Jablonec - Díky dvěma brankám Davida Lafaty ukončil v páteční předehrávce 14. kola Gambrinus ligy Jablonec dvouzápasové čekání na vítězství.

Po prohře s Teplicemi a remíze s Hradcem Králové dnes porazil Baumit Sigmu Olomouc 2:0 a posunul se prozatím na třetí místo ligové tabulky. Olomouc zůstává poslední.

Lafata, který s šestnácti trefami suverénně vede tabulku ligových kanonýrů, se prosadil až ve druhém poločase, neboť v první půli exceloval při likvidaci domácích šancí hostující brankář Zdeněk Zlámal.

Kubíček: O Peltovi bylo jasno dřív a Morava to zbaštila
Předseda Pelta o Barošovi v tangách: Vyhlašme amnestii

Prvního gólu se tak Baumit dočkal až v 54. minutě, kdy Lafata přesnou hlavičkou k tyči zužitkoval centr Eliáše. Druhou trefu přidal jablonecký kanonýr v 70. minutě z penalty, jíž sudí nařídili po ruce Klesnila.

Olomouc si poté vytvořila několik dobrých gólových příležitostí, ovšem ani jednu z nich již proměnit nedokázala. Všechny tři body tak zůstaly na jablonecké střelnici.

Hrdinu utkání Davida Lafatu po dnešním zápase dělí jediná trefa od jubilejního stého gólu v nejvyšších ligových soutěžích, a tím pádem i vstupu do klubu ligových kanonýrů.

14. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 54. a 69. z pen. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Jiřík. ŽK: Kopic, Kovařík - Navrátil, Janotka. Diváci: 1950.

Sestavy:

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (76. Vošahlík), Loučka, Jarolím, Piták (89. Vaněk), Kovařík - Lafata (80. Třešňák). Trenér: Komňacký.

Olomouc: Zlámal - Přikryl, Koutný, Škerle, Vepřek - Vavřík (41. Janotka), Kučera, Hořava, Navrátil (72. Varadi) - Petr, Klesnil (83. Schulmeister). Trenér: Psotka.