Krejčí podepsal do roku 2017, Sparta stále láká Lafatu

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 7. 2012 15:58
Talentovaný levonohý záložník zůstává ve Spartě. Brzy by měl podepsat i španělský krajní obránce Gil.
Ladislav Krejčí bude i v nadcházející sezoně střílet góly v rudém dresu.
Ladislav Krejčí bude i v nadcházející sezoně střílet góly v rudém dresu. | Foto: Sport

Praha - Fotbaloví fanoušci si mohou oddechnout, fotbalová Gambrinus liga nepřijde o svůj klenot. Talentovaný záložník Ladislav Krejčí zůstane navzdory zájmu ze zahraničí ve Spartě, s níž podepsal novou vylepšenou smlouvu do roku 2017.

"Chci hrát za Spartu ještě alespoň rok a získat s ní titul," nechal se slyšet levonohý křídelník.

Němci nabízeli za Krejčího 114 milionů korun

V posledních týdnech o Krejčího projevil velký zájem Mönchengladbach, který za něj údajně nabízel 4,5 milionu eur (114 milionů korun). "Nabídek bylo více a z různých regionů. O Láďu je velký zájem, přestože Sparta nebyla v pohárech a Láďa není v reprezentaci, což jsou dva hlavní faktory pro silné evropské kluby na výběr hráčů," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava novinářům. 

Nová smlouva je pro dvacetiletého Krejčího první zcela profesionální. "Ta dosavadní smlouva byla ještě napůl dorosteneckou. Teď už je z Ládi definitivně dospělý fotbalista Sparty," doplnil Otava.

Pokud přijde dobrá nabídka, Krejčí může odejít

Krejčí je od malička sparťanem, proto s podpisem nové smlouvy i přes nabídky ze zahraničí neváhal. "Jsem rád, že mohu pokračovat ve Spartě. Hodně to pro mě znamená. Rád bych tu ještě něco dokázal, nejlépe získal titul," prohlásil.

Ani podpis smlouvy ale neznamená, že talentovaný záložník stráví ve Spartě celou příští sezonu. "S definitivní platností to říci nemůžeme. Vždy může přijít nabídka, která by se nám i Láďovi špatně odmítala. Ale taková tu zatím není. A ani se nesnažíme, aby taková nabídka přišla," uvedl Otava.

Lafata? Jednání probíhají na nejvyšší úrovni

Sparta by měla brzy podepsat smlouvu i se španělským pravým bekem Pablem Gilem. "Už se vrátil ze Španělska a dnes se zapojil do tréninku. Na všem jsme domluveni, ještě ho ve středu čeká zdravotní prohlídka. Je to na dobré cestě," řekl Otava.

Přiznal, že Sparta má stále zájem o jabloneckého kanonýra Davida Lafatu. "Nemá cenu zastírat, že zájem máme. Jednání probíhají na nejvyšší úrovni," dodal.

Sparta už se zbavila Juhara, odejde asi i Zeman

Krejčí patří mezi největší české talenty posledních let. Za Spartu poprvé nastoupil v ligovém utkání už v 17 letech. Napoprvé se do sestavy kvůli zlomené noze natrvalo neprosadil, v průběhu loňského podzimu se však už zařadil mezi stálé opory týmu.

Dvacetiletý Krejčí patří mezi největší české talenty posledních let. Za Spartu poprvé nastoupil v ligovém utkání už v 17 letech. Napoprvé se do sestavy kvůli zlomené noze natrvalo neprosadil, v průběhu loňského podzimu se však už zařadil mezi stálé opory týmu.

Především na jaře se dostal do velmi dobré formy a do poslední chvíle bojoval o nominaci na mistrovství Evropy. Celkem má v české lize na kontě 27 startů a šest gólů.

Krejčí prošel rovněž mládežnickými reprezentacemi a s devatenáctkou na loňském mistrovství Evropy získal stříbrné medaile. Ve finále se podílel na obou gólech českého týmu, který prohrál se Španělskem 2:4 po prodloužení.

V posledních týdnech o Krejčího projevil velký zájem Mönchengladbach, který za něj údajně nabízel 4,5 milionu eur (114 milionů korun). Znamením, že Sparta svůj klenot neprodá, bylo uvolnění dvou levonohých fotbalistů. Martin Juhar odešel do Slavie a Martin Zeman jedná s PAOK Soluň. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy