Boss Gottvald přerušil kvůli zdraví působení v Sigmě

ČTK ČTK
9. 7. 2012 18:33
Šestašedesátiletý funkcionář musí na operaci. Klub o tom informoval na svém webu s tím, že Gottvaldův návrat do práce není vyloučen.
Jana Gottvalda vyřadí na několik měsíců z práce zdravotní potíže
Jana Gottvalda vyřadí na několik měsíců z práce zdravotní potíže | Foto: ČTK

Olomouc - Z neupřesněných zdravotních důvodů opouští Jan Gottvald funkci sportovního manažera fotbalistů Sigmy Olomouc. Šestašedesátiletý funkcionář musí na operaci. Klub o tom informoval na svém webu s tím, že Gottvaldův návrat do práce není vyloučen.

Bývalý místopředseda Českomoravského fotbalového svazu a strůjce drnovického fotbalového vzestupu v 90. letech nastoupil do olomouckého angažmá v zimě. Po půlroce však na vlastní žádost v klubu skončil.

"Panu Gottvaldovi bylo lékaři doporučeno, aby v letních měsících absolvoval operaci. Manažerská funkce ve fotbale není jednoduchá, je to od rána do večera, soboty neděle, je to náročné. Ale dál s námi může, a věříme, že bude spolupracovat i potom. Určitě neodešel tak, že už se tady neobjeví," řekl na olomouckém webu místopředseda představenstva klubu Jaromír Gajda.

Gottvald se během půlročního působení spolupodílel na triumfu Olomouce v Poháru České pošty i poklidné záchraně v nejvyšší soutěži, byť Sigma byla i kvůli odečtu devíti bodů za údajnou korupci po podzimu na sestupovém patnáctém místě.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

Další zprávy