Nedvěd v euforii. Jeho Juventus získal mistrovský titul

6. 5. 2012 22:50
Juventus - Cagliari 2:0, Inter - AC Milán 4:2
Juventus slaví mistrovský titul.
Juventus slaví mistrovský titul. | Foto: Reuters

Řím - Pavel Nedvěd a Stará dáma mohou slavit. Juventus Turín získal první mistrovský titul od návratu do nejvyšší soutěže po nechvalně proslulém korupčním skandálu.

První místo v tabulce italské nejvyšší soutěže si fotbalisté Juventusu zajistili kolo před koncem a poprvé od roku 2003 mohou právoplatně slavit titul. V dalších dvou sezonách jim byl titul odebrán právě kvůli zmíněnému skandálu.

Juventus v Terstu porazil Cagliari 2:0 a zároveň mu pomohl Inter Milán, který v městském derby přestřílel AC Milán 4:2. Rossoneri tedy mohou na obhajobu titulu zapomenout, na Juventus totiž nyní ztrácejí čtyři body.

Kozák vítězným gólem udržel Lazio ve hře o Ligu mistrů
Tottiho góly nestačily. Římané si poháry nezahrají

Svou letošní neporazitelnost udržel turínský celek i ve 37. kole Serie A. Doma proti Cagliari udeřil už po šesti minutách. Po dlouhém pasu Bonucciho skóroval černohorský kanonýr Mirko Vučinič. Druhý gól padl až v závěru utkání, vlastním gólem zpečetil výsledek Canini.

Juventus může získat ještě jednu domácí trofej, za dva týdny totiž vyzve ve finále Italského poháru Neapol.

Milito vs. Ibrahimovič 3:2

Svěřencům trenéra Antonia Conteho pomohla výhra Interu, který ovládl milánské derby. Domácí vedli od čtrnácté minuty po trefě Argentince Diega Milita.

Duel však během dvou minut otočil nejlepší střelec ligy Zlatan Ibrahimovič. Švéd nejprve ve 44. minutě z penalty vyrovnal a minutu po změně stran strhnul vedení na stranu AC.

Jenže pak už skóroval jen Inter. Dvě penalty proměnil Milito, který se blýskl hattrickem a střelecký účet uzavřel Brazilec Maicon.

Siena - Parma 0:2 (67. Giovinco, 90.+2 Floccari), Bergamo - Lazio Řím 0:2 (35. Kozák, 90. Cana), Boloňa - Neapol 2:0 (17. Diamanti, 64. Rubin), Novara - Cesena 3:0 (28. a 68. z pen. a 85. Rigoni), Palermo - Chievo 4:4 (10. z pen., 19. a 74. Miccoli, 89. Silvestre - 27. z pen. a 72. Pellissier, 30. Uribe, 46. Luciano), Udine - FC Janov 2:0 (30. Di Natale, 66. Floro Flores), Cagliari - Juventus Turín 0:2 (6. Vučinič, 74. vlastní Canini), Inter Milán - AC Milán 4:2 (14., 52. a 79. obě z pen. Milito, 87. Maicon - 44. z pen. a 46. Ibrahimovic).