Tottiho góly nestačily. Římané si poháry nezahrají

5. 5. 2012 22:55
AS Řím - Catania 2:2, Lecce - Fiorentina 0:1
Zklamaný Francesco Totti.
Zklamaný Francesco Totti. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím remizovali v italské lize s Catanií 2:2 a téměř jistě přišli o možnost startovat v příštím ročníku evropských pohárů. Na pátou příčku ztrácí tři body a na rozdíl od konkurenčního Lazia a Interu Milán ho čeká už jen jediné utkání.

Svěřenci kouče Luise Enriqueho se díky zakroucené technické ráně Franceska Tottiho dostali sedm minut po pauze do vedení, ale o šest minut později srovnal z pokutového kopu přízemní střelou Tottiho jmenovec Lodi.

VIDEO Boj o udržení po italsku. Trenér napadl hráče
Juventus v boji o titul zaváhal, AC Milán jej dohání

Obrat dokonal po přímém kopu volný Giovanni Marchese, ale konečný výsledek 2:2 zařídil Římanům znovu Totti.

Fiorentina si vítězstvím 1:0 v duelu s Lecce zajistila prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. Z úspěchu se radoval nový kouč Vincenzo Guerini, který nahradil Delia Rossiho. Ten byl odvolán ve čtvrtek poté, co při zápase napadl svého svěřence Adema Ljajiče.

Lecce se naopak přiblížilo sestupu - aby v Serii A setrvalo, musí v posledním kole porazí Chievo a Janov prohrát oba své zbývající duely.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Lecce - Fiorentina 0:1 (35. Cerci), AS Řím - Catania 2:2 (52. a 77. Totti - 58. Lodi z pen., 67. Marchese).