Úkol od Berbra? To byl pozdrav Krulovi, hájí se sudí Královec. Letos si už nepískne

jšk
9. 12. 2020 13:34
Ještě včera vedl prestižní zápas mezi Chelsea a Krasnodarem, po něm si bude moci elitní rozhodčí Pavel Královec odpočinout. Do konce roku si v lize nezapíská. Důvodem je účast v policejních odposleších, jejichž část zveřejnil server eFotbal.cz.
Pavel Královec
Pavel Královec | Foto: Milan Kammermayer

"Fotbalová asociace v tuto chvíli nemá žádné oficiální informace ze strany orgánů činných v trestním řízení, stejně jako všichni ostatní čerpáme pouze z dostupných informací médií. Přesto však celou věc bereme velmi vážně," prohlásil předseda FAČR Martin Malík.

Pro Královce to znamená, že si už v letošním roce v profesionálních soutěžích nezapíská. "Již včera (v úterý) zareagovaly osoby, které jsou pověřeny výkonem činnosti komise rozhodčích, autonomně tak, že stáhly nominace rozhodčího Pavla Královce k jednotlivým utkáním až do konce letošního roku," dodal Malík.

Co co konkrétně jde? Deset dní před finále Mol Cupu mezi Libercem a Spartou (1:2) kontaktoval tehdejší místopředseda Roman Berbr, který je momentálně už dva měsíce ve vazbě, člena rozhodčích Martina Wilczeka s dotazem, zda už má hotovou nominaci. Wilczek ho podle spisu ujistil, že ano a že nasadil "naši jedničku", tedy Královce.

O tři dny později si Berbr volal přímo s Královcem a žádal ho, že potřebuje "jednu politickou věc." "Ty to pochopíš. V pondělí byl za mnou Pepa Krula," říkal Berbr do telefonu. Josef Krula je bývalý rozhodčí, jehož ještě z jeho aktivní kariéry provází velmi kontroverzní pověst. Nyní je sportovním manažerem Sparty.

"Jenom ho potřebuju, ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej hajzl," dodal posléze Berbr. Pavel Královec na to reagoval, že "jim to nedělá problém." A prohlásil: "Ať mají o čem psát."

A bylo o čem psát. Především o kontroverzní situaci ve 31. minutě, ve které dostal Martin Frýdek za šlápnutí na Tomáše Malínského nepochopitelně jen žlutou kartu.

Sám Královec nyní v rozhovoru pro deník Sport přiznal, že ho Berbr skutečně kontaktoval. "Chtěl, abych pozdravoval pana Krulu a abych si v tom zápase nedělal žádné problémy. Abych pískal, co vidím. On to říkal tou svou hantýrkou," prohlásil zkušený sudí.

Tehdejší místopředseda ovšem po Královcovi požadoval politickou věc. "Já tu politickou věc chápal právě v tom, že mám vyřídit pozdrav panu Krulovi," hájí se Královec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Za prvních sedm měsíců roku se v Česku nejvíce elektřiny vyrobilo z hnědého uhlí

Za prvních sedm měsíců letošního roku se nejvíce elektřiny vyrobilo v České republice z hnědého uhlí. Připadá na něj 38,4 procenta vyrobené elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 36,7 procenta elektřiny. Vyplývá to z informací interaktivního modulu Energostat oborového webu oEnergetice.cz.

Třetím největším producentem elektřiny v ČR byly v prvních sedmi měsících roku plynové zdroje, vyrobily 7,4 procenta elektrické energie. Solární elektrárny se na výrobě podílely z 3,7 procenta, biomasa 3,1 procenty a ostatní obnovitelné zdroje třemi procenty. Vodní elektrárny vyrobily 2,8 procenta elektřiny, ukazují data.

Statistika za leden až červenec letošního roku odráží situaci za celý loňský rok. V České republice se loni vyrobilo 84,9 terawatthodin (TWh) elektřiny, což je meziroční nárůst o 4,3 procenta. Největší podíl na výrobě mělo hnědé uhlí, z něhož se vyrobilo 31,4 TWh elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 30,7 TWh elektřiny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Celníci odhalili nelegální výrobce cigaret, daňové úniky přesáhly 170 milionů korun

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala dnes mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Při první akci s krycím názvem Kolosseum odhalili celníci daňový únik ve výši nejméně 130 milionů korun. Při prohlídkách našli na Olomoucku sklad a kompletní výrobní linku a technologii na výrobu cigaret, balicí linku na cigaretové krabičky, sušárnu na tabák a dieselagregát na výrobu elektrické energie.

Během druhé akce nazvané Capello celníci na Plzeňsku a v Praze zajistili více než šest milionů cigaret, dvě tuny tabáku, dvě tuny tabákového odpadu, komponenty k výrobě cigaret a výrobní linku na výrobu cigaret. Způsobenou škodu na spotřební dani vyčíslili v tomto případě na víc než 43 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu hlásí přes 50 tisíc podpisů pro prezidentskou volbu

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková nasbírala dostatek petičních podpisů k podání prezidentské kandidatury. Ke konci července jich měla 51 tisíc, sdělil její manažer Petr Viktorýn. Přes 50 tisíc potřebných podpisů již dříve oznámil i podnikatel Tomáš Březina a Jiří Kotáb. Další kandidáti hlásí desítky tisíc podpisů občanů. Za jejich sběr někteří z nich platí brigádníkům řádově desítky korun za podpis, část uchazečů o Hrad ale spoléhá na dobrovolníky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy