Pohár FAČR (MOL Cup)

MOL Cup, dříve Pohár České pošty, dříve Ondrášovka Cup či Pohár ČMFS a FAČR, je pohárová soutěž, do které zasahují týmy ze všech úrovní organizace fotbalu v Česku.

Hraje se vyřazovacím systémem, přičemž celkový vítěz si zajistí účast v předkole Evropské ligy. Aktuálním šampionem (2015) je Liberec, který ve finále porazil na pokutové kopy Jablonec.

Od vyhlášení samostatnosti a sezony 1993-1994 si nejvíc titulů v této soutěži připsala Sparta, jež český pohár vyhrála šestkrát.

Zlín vydřel postup přes Vyškov a zkompletoval osmifinalisty poháru

Fotbalisté prvoligového Zlína zvítězili v dohrávce 3. kola českého poháru MOL Cupu nad Vyškovem v jeho domácím azylu v Drnovicích 2:1 po prodloužení a zkompletovali účastníky osmifinále. O výhře Ševců nad nováčkem druhé ligy rozhodl ve 114. minutě Lukáš Vraštil.

3. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu (hráno v Drnovicích):

Vyškov - Fastav Zlín 1:2 po prodl. (1:1, 0:1)

Branky: 62. M. Vintr - 35. Čanturišvili, 114. Vraštil.

Budějovice po obratu v poháru vyřadily Duklu

Fotbalisté prvoligových Českých Budějovic potvrdili roli favorita a v dohrávce 3. kola domácího poháru MOL Cupu zvítězili na hřišti Dukly 3:1. Druholigový pražský celek po poločase vedl, ale Dynamo překvapení nepřipustilo a třemi brankami v poslední půlhodině stav otočilo.

Domácí poslal na Julisce ve 32. minutě do vedení střelou k tyči Buchvaldek. V 61. minutě ale srovnal Brandner a závěr už ovládl jihočeský favorit. V 80. minutě z penalty otočil stav Bosňan Čolič a v poslední ze tří nastavených minut přidal pojistku střídající nizozemský útočník Van Buren, který trefil prázdnou branku poté, co se domácí gólman vydal podpořit ofenzivu.

Ve čtvrtek zkompletuje 3. kolo poháru dohrávka mezi Vyškovem a prvoligovým Zlínem. Z týmů z nejvyšší soutěže už tento ročník MOL Cupu opustila dvojice Pardubice a Liberec. Los osmifinále je na programu v příštím týdnu.

Zlína ani Hradec v poháru nezaváhaly

Fotbalisté Zlína ve 2. kole domácího poháru MOL Cupu vyhráli na půdě třetiligového Blanska 4:1. Roli favorita potvrdil i další prvoligový tým Hradec Králové, který zvítězil v divizní Březové 2:0.

Zatímco oba góly Hradce, nováčka první ligy, dal Erik Prekop, za Zlínské se prosadili čtyři různí střelci. Postupně skórovali stoper Dominik Simerský, mladík Lukáš Hrdlička, gruzínský záložník Vachtang Čanturišvili a střídající Jiří Pafka.

Osm prvoligových celků už postoupilo v minulém týdnu. Jako jediný celek z nejvyšší soutěže neuspěl Liberec, který doma senzačně podlehl třetiligovým Zbuzanům 1:2, což stálo místo trenéra Pavla Hoftycha. Pětice zástupců v evropských pohárech zasáhne do MOL Cupu až v dalším kole.

Ostravu čeká v domácím poháru Hlučín, Liberec nastoupí ve Zbuzanech

Fotbalisté Ostravy se v 2. kole domácího poháru MOL Cupu představí na hřišti třetiligového Hlučína. Poslední celek prvoligové tabulky Liberec nastoupí ve Zbuzanech a třetiligového soupeře mají i Bohemians 1905, kteří zavítají do Sokolova. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na pražském Strahově.

Ve 2. kole již vstoupí do poháru 11 prvoligových celků. Až o kolo později zasáhne do MOL Cupu nejlepší pětice z minulé sezony nejvyšší soutěže Slavia, Sparta, Jablonec, Slovácko a Plzeň, která se představila v kvalifikaci evropských pohárů. Úředním hracím termínem 2. kola je středa 25. srpna.

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.