Pohár FAČR (MOL Cup)

MOL Cup, dříve Pohár České pošty, dříve Ondrášovka Cup či Pohár ČMFS a FAČR, je pohárová soutěž, do které zasahují týmy ze všech úrovní organizace fotbalu v Česku.

Hraje se vyřazovacím systémem, přičemž celkový vítěz si zajistí účast v předkole Evropské ligy. Aktuálním šampionem (2015) je Liberec, který ve finále porazil na pokutové kopy Jablonec.

Od vyhlášení samostatnosti a sezony 1993-1994 si nejvíc titulů v této soutěži připsala Sparta, jež český pohár vyhrála šestkrát.

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Fotbalisté Jablonce vyhráli v osmifinále poháru ve Vlašimi 3:2

Fotbalisté Jablonce zvítězili v dohrávce osmifinále domácího poháru MOL Cupu ve Vlašimi 3:2 a stali se posledními čtvrtfinalisty soutěže. Zápas proti druholigovému soupeři rozhodl hattrickem Václav Pilař, který proměnil dvě penalty a jednou se prosadil hlavou po centru.

Boleslav je po obratu se Slováckem ve čtvrtfinále domácího poháru

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili po obratu v osmifinále domácího poháru nad Slováckem 4:2 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas 2:2. Ve čtvrtfinále se Středočeši utkají s Teplicemi.

Hosté v Mladé Boleslavi dvakrát vedli. Skóre otevřel v 34. minutě Jurečka, krátce po změně stran srovnal Ladra. V 72. minutě vrátil Slovácku vedení střídající Kalabiška, ale Preisler pět minut před koncem základní hrací doby poslal duel do prodloužení, v němž o postupu Středočechů rozhodli Zmrhal se střídajícím Budínským.