Pohár FAČR (MOL Cup)

MOL Cup, dříve Pohár České pošty, dříve Ondrášovka Cup či Pohár ČMFS a FAČR, je pohárová soutěž, do které zasahují týmy ze všech úrovní organizace fotbalu v Česku.

Hraje se vyřazovacím systémem, přičemž celkový vítěz si zajistí účast v předkole Evropské ligy. Aktuálním šampionem (2015) je Liberec, který ve finále porazil na pokutové kopy Jablonec.

Od vyhlášení samostatnosti a sezony 1993-1994 si nejvíc titulů v této soutěži připsala Sparta, jež český pohár vyhrála šestkrát.

Baník se chystá na další "S". Slavii z poháru vyřadil, teď vyrazí na Spartu
Fotbal

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Plzeň s Mladou Boleslaví, Slovácko s Libercem a Olomouc s Jabloncem.

Slovácko udolalo Žižkov a doplnilo čtvrtfinalisty domácího poháru

Fotbalisté Slovácka se stali posledním čtvrtfinalistou domácího poháru MOL Cupu. V osmifinále udolali druholigový Žižkov 3:1 až po prodloužení, přestože hráli od 56. minuty přesilovku po vyloučení hostujícího Igora Súkenníka.

Celek z Uherského Hradiště v lize zažívá povedený podzim a po polovině základní části nečekaně figuruje na pátém místě tabulky, v pohárovém duelu s účastníkem nižší soutěže se ale dlouho trápil. Domácí se prosadili až v 71. minutě, kdy v přesilovce skóroval po dvou minutách na trávníku střídající Pavel Dvořák, který po doléčení zranění nastoupil za A-tým poprvé v sezoně.

Žižkov dokázal i v oslabení srovnat zásluhou Marka Opluštila a zápas dotáhl až do prodloužení. V něm už domácímu tlaku neodolal a dvakrát inkasoval. Trefili se Ondřej Šašinka a Tomáš Vasiljev.

Už minulý týden mezi nejlepší osmičku poháru postoupily Plzeň, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Olomouc, Jablonec, Liberec a Ostrava, která vyřadila obhájce trofeje Slavii. Los jarního čtvrtfinále se uskuteční ve čtvrtek v Praze.

Trápení favoritů v poháru: Slavia končí, Plzeň odvrátila ostudu. Sparta jde dál
Fotbal

Ještě dvacet minut před koncem prohrávali fotbalisté Plzně v osmifinále MOL Cupu s Chlumcem nad Cidlinou 0:2.
Na těžším hřišti jsem ještě nehrál, podivil se Krmenčík nad stavem pažitu v Chlumci
Fotbal

Podle reprezentačního útočníka musejí Západočeši zabrat a podobným soupeřům dávat více gólů.
Slavia musí v poháru do Ostravy, s Baníkem si připomene finále minulého ročníku
Fotbal

Sparta bude hrát v Českých Budějovicích a Plzeň nastoupí na hřišti jediného třetiligového celku mezi nejlepší šestnáctkou Chlumce nad Cidlinou.
Bohemians 1905 dopadli jak sedláci u Chlumce, tým ČFL je vyřadil v poháru
Fotbal

Fotbalisté Bohemians 1905 vypadli v MOL Cupu ve třetím kole a nenavážou na semifinálovou účast z minulého ročníku.
Prvoligové celky v MOL Cupu nezaváhaly a jsou v osmifinále
Fotbal

Dva góly vítězů dal střídající útočník Muris Mešanovič, který tak částečně napravil zahozenou penaltu ze sobotního prvoligového zápasu na Slavii.
Trest pro Tetteha na dva zápasy a uzavřený kotel Sparty. Plivnutí komise neprokázala
Česká liga

Záběr z videa, které Jaroslav Tvrdík zveřejnil a které podle něj dokazuje plivnutí Benjamina Tetteha na Tomáše Součka, podle komise průkazný není.
Škoda spěchal z porodnice na trávník, narození syna oslavil čtyřmi góly za poločas
Fotbal

"Je to úžasné. To nejlepší je to, že se mi narodil syn. Byl to fakt krásný pocit, už mám druhého, takže si to moc užívám," prohlásil kapitán Slavie.
Zoufalá Sparta trpěla i v Jihlavě. Přežila šance soupeře a vysvobodil ji gól v závěru
Fotbal

O výhře Letenských rozhodl pět minut před koncem Martin Hašek, v nastavení spálil obří možnost na vyrovnání Mohamed Tijani.
Slávistický uragán nezastavil ani populární Lavi, obhájce sfoukl Vyšehrad osmi góly
Fotbal

Herec Jakub Štáfek začal utkání na lavičce hostů, do hry přišel na posledních deset minut za rozhodnutého stavu.
Slovácko a Opava nedopustily překvapení. MOL Cup zná první osmifinalisty
Fotbal

Fotbalisté Slovácka ve 3. kole domácího poháru zvítězili na hřišti třetiligového Benešova 3:1.
Na Vyšehrad. Slavia začne cestu za obhajobou poháru proti druholigovému soupeři
Fotbal

Pražská Sparta se ve 3. kole představí na hřišti Jihlavy.
Příbram dopadla jako sedláci u Chlumce, nad Cidlinou senzačně vypadla z poháru
Fotbal

Svěřenci Romana Nádvorníka podlehli ve 2. kole 1:2 na hřišti účastníka třetí nejvyšší soutěže.
Baroš se rozčiloval právem. Slavia dala vítězný gól z chybně nařízené penalty
Fotbal

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR dali fotbalisté Slavie ve finále domácího poháru s Ostravou vítězný gól z chybně nařízené penalty.
Na trénincích se hádáme, i když jde o čokoládu, prozrazují slávisté recept na úspěch
Fotbal

Fotbalisté Slavie v neděli vybojovali ligový titul, ale příliš jej oslavovat nemohli. Soustředili se na pohárový zápas s Baníkem.
Skandální incident po finále poháru. Fanoušci Baníku napadli pěstmi videorozhodčího