Pohár FAČR (MOL Cup)

MOL Cup, dříve Pohár České pošty, dříve Ondrášovka Cup či Pohár ČMFS a FAČR, je pohárová soutěž, do které zasahují týmy ze všech úrovní organizace fotbalu v Česku.

Hraje se vyřazovacím systémem, přičemž celkový vítěz si zajistí účast v předkole Evropské ligy. Aktuálním šampionem (2015) je Liberec, který ve finále porazil na pokutové kopy Jablonec.

Od vyhlášení samostatnosti a sezony 1993-1994 si nejvíc titulů v této soutěži připsala Sparta, jež český pohár vyhrála šestkrát.

Fotbalisté Jablonce vyhráli v osmifinále poháru ve Vlašimi 3:2

Fotbalisté Jablonce zvítězili v dohrávce osmifinále domácího poháru MOL Cupu ve Vlašimi 3:2 a stali se posledními čtvrtfinalisty soutěže. Zápas proti druholigovému soupeři rozhodl hattrickem Václav Pilař, který proměnil dvě penalty a jednou se prosadil hlavou po centru.

Boleslav je po obratu se Slováckem ve čtvrtfinále domácího poháru

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili po obratu v osmifinále domácího poháru nad Slováckem 4:2 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas 2:2. Ve čtvrtfinále se Středočeši utkají s Teplicemi.

Hosté v Mladé Boleslavi dvakrát vedli. Skóre otevřel v 34. minutě Jurečka, krátce po změně stran srovnal Ladra. V 72. minutě vrátil Slovácku vedení střídající Kalabiška, ale Preisler pět minut před koncem základní hrací doby poslal duel do prodloužení, v němž o postupu Středočechů rozhodli Zmrhal se střídajícím Budínským.

Potvrzeno, Sparta nehraje pohár ani dva nejbližší ligové duely

Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, odložila nejbližší dva ligové duely Sparty s Příbramí a v Jablonci. LFA o tom informovala v tiskové zprávě. Pražané jsou od úterý kvůli vyššímu počtu nakažených koronavirem v týmu v karanténě.

Letenští příští středu nenastoupí ani k osmifinále domácího poháru proti Baníku. Informoval o tom twitterový účet soutěže.

Utkání s Příbramí odehraje Sparta v úterý 9. března. O náhradním termínu zápasu v Jablonci se rozhodne v nejbližších dnech.