Nizozemci jsou po šokující prohře v potížích. Trenér Blind vzal porážku na sebe

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 3. 2017 12:02
Nizozemští fotbalisté prohráli v pátém kvalifikačním utkání o MS 2018 s Bulharskem 0:2 a v tabulce skupiny klesli až na čtvrté místo. V těžké skupině už svěřenci Dannyho Blinda ztratili potřetí, neboť dosud remizovali se Švédy, prohráli s Francií a porazili pouze Bělorusko a Lucembursko.
Nizozemský trenér Danny Blind
Nizozemský trenér Danny Blind | Foto: Reuters

Sofia - Trenér nizozemských fotbalistů Danny Blind na sebe vzal odpovědnost za porážku 0:2 v Bulharsku, která týmu zkomplikovala boj o postup na mistrovství světa. Pětapadesátiletý kouč dokonce připustil, že by mohl ve funkci skončit.

"Vina jde za mnou. Padá to na mou hlavu. Musím o tom přemýšlet a můj zaměstnavatel (Nizozemská fotbalová asociace) o tom jistě bude přemýšlet také," řekl Blind novinářům. "Ve fotbale se pohybuji dost dlouho na to, abych věděl, jak to chodí. Musím si nastavit zrcadlo. Takhle už to dál nejde," dodal někdejší obránce Ajaxu a nizozemské reprezentace.

Blind se týmu ujal v červenci 2015, kdy nahradil Guuse Hiddinka, aby se pokusil zachránit Nizozemce v kvalifikaci o mistrovství Evropy. To se mu však nepovedlo a prohrál tři ze čtyř závěrečných zápasů včetně utkání s Českou republikou doma.

Ani v nové kvalifikaci o MS v Rusku, kde mají Oranjes obhajovat bronzovou medaili, se však týmu nedaří. Vyhrál jen nad Běloruskem a Lucemburskem a po pěti zápasech je až na čtvrtém místě tabulky. Na vedoucí Francii ztrácí šest bodů a na druhé Švédsko tři.

"Musím k sobě být upřímný a promyslet si, zda jsem schopen dělat tuhle práci a dát věci do pořádku. Musíme si připustit, že dostat se do Ruska teď bude mnohem těžší," prohlásil Blind, který ze 17 zápasů na lavičce Nizozemska vyhrál jen sedm.

V Bulharsku mu nevyšel mimo jiné tah s překvapivým nasazením teprve sedmnáctiletého stopera Ajaxu Matthijse de Ligta, který byl u obou gólů a v poločase ho Blind raději stáhl. "Teď vím, že bylo příliš brzy na to ho zařadit do týmu. Nevyšlo to tak, jak jsme doufali. A to je má odpovědnost, i když mě k tomu donutily zdravotní potíže jiných stoperů," řekl Blind. "Nic to ale nemění na tom, že z De Ligta jednou bude skvělý obránce," zastal se mladíka.

Další zápas sehrají Nizozemci v úterý, kdy v přípravě hostí v Amsterodamu Itálii. V červnu pak v kvalifikaci narazí na Lucembursko.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy