Jarolím počítá na San Marino s několika změnami. Bude ale záležet na tom, jak se vyspí

ČTK ČTK
25. 3. 2017 18:51
Dvě či tři změny v základní sestavě oproti přípravnému duelu s Litvou hodlá udělat trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím v nedělním utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě San Marina.
ČR-Litva: Theodor Gebre Selassie
ČR-Litva: Theodor Gebre Selassie | Foto: Milan Kammermayer

Serravelle - Kouč českých fotbalistů Karel Jarolím chce na hřišti jednoho z nejslabších týmů vůbec vedle "povinných" tří bodů kvalitní výkon, góly a klidný průběh tak, aby se nemusel strachovat o výsledek.

"Nějak jsem si zápas s Litvou vyhodnotil, ale zase to člověk nemůže překopávat každý zápas. Musíme taky vycházet z toho, co se odehrálo v průběhu podzimu. Asi tam bude nějaká změna, dvě tři," řekl na tiskové konferenci v sanmarinském Serravelle Jarolím.

"Z větší části o sestavě jasno mám, ale jak se znám, taky bude záležet na tom, jak se vyspím. Třeba mi něco projde hlavou tak, že něco na poslední chvíli změním. Už se mi to stalo," uvedl Jarolím s úsměvem. Dodal, že v úvodu spíše plánuje nasadit jediného hrotového útočníka.

Přestože San Marino je nejhorším evropským týmem žebříčku FIFA a ze 141 zápasů vyhrálo jediný v roce 2004 nad Lichtenštejnskem 1:0, Jarolím varuje před podceněním trpaslíka.

"Je to o tom mentálně se připravit. Už se hodněkrát stalo, že takový trpaslík někoho zaskočil, tak nechci, aby se to stalo nám," řekl.

"Když jsem trénoval Slavii, vypadli jsme v poháru s Líšní, i když sestava byla oproti ligovým zápasům rozdílná. Vím, co nás čeká, proto apeluji na hráče, abychom nepodcenili vůbec nic, bez ohledu na to, jestli proti nám stojí amatéři nebo profíci," dodal Jarolím.

Věří, že jeho svěřenci budou mít zápas od začátku pevně ve své moci. "Tohle je utkání, kdy musíte. Každý počítá s tím, že získáte povinné tři body. V takových utkáních může člověk ztratit hodně. Je to o koncentraci a trpělivosti. Měli bychom mít převahu, tlak, ale musíme být zároveň ostražití. Norům se stalo, že z jednoho z mála rychlých protiútoků vstřelilo San Marino branku. Nemůžeme se nechat unést hrou," připomněl Jarolím, že San Marino v Norsku do 77. minuty drželo senzační remízu 1:1.

"Chceme získat tři body a pochopitelně bych byl rád, abychom dali víc než jednu branku. Chceme podat kvalitní výkon a byl bych rád, abychom se nemuseli stresovat do posledních okamžiků," dodal Jarolím.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy