Liga mistrů ho žene dál. Možná zakončím kariéru hlavičkou jako Zidane, smál se jubilant Buffon

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 3. 2017 10:12
Gianluigi Buffon vychytal Itálii v kvalifikačním utkání vítězství 2:0 nad Albánií, připsal si 168. start za reprezentaci a zápas číslo tisíc v profesionální kariéře. Devětatřicetiletý gólman Juventusu potvrdil, že ho v kariéře posouvá dál touha po chybějícím titulu v Lize mistrů.
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon | Foto: Reuters

Řím - Italský brankář Gianluigi Buffon po tisícím zápase v profesionální kariéře doufá, že úctyhodnou statistiku ještě vylepší. Devětatřicetiletý fotbalista navíc v pátek proti Albánii při výhře 2:0 v kvalifikaci mistrovství světa zaznemenal 168. reprezentační start, čímž stanovil nový evropský rekord.

"Je to skvělý počin a vděčím za něj spoustě věcí, nejen talentu. Talent není všechno a určitě vám jen on sám nezaručí, že vydržíte takhle dlouho," řekl Buffon. "A doufám, že si ještě statistiku vylepším a nějaké minuty přidám. Snad mi to nohy, hlava, srdce a ruce dovolí," dodal.

Kapitán reprezentace a Juventusu navíc 168. startem za Itálii stanovil nové evropské maximum, když překonal Španěla Španěla Ikera Casillase a Lotyše Vitalijse Astafjevse. Buffon tak potvrdil, že z pohledu milníků prožívá výjimečnou sezonu. Na podzim si totiž připsal 100. start v Lize mistrů.

"Abych byl upřímný, tak to mě trochu naštvalo. Myslel jsem si totiž, že jsem v ní odchytal zápasů mnohem víc. Takže to byla obrovská rána pro moje ego," přidal se smíchem. Už vážně však dodal, že právě chybějící triumf v elitní klubové soutěži je jedním z důvodů, proč stále hraje.

"Léta se ptám sám sebe, co mě ještě drží u fotbalu," uvedl Buffon, který si sice dvě finále Ligy mistrů zachytal, ale v roce 2003 Juventus prohrál na penalty s AC Milán a před dvěma lety podlehl Barceloně. "Kdybych Ligu mistrů vyhrál, byl bych vyšťavený. Takhle mě to pořád žene dál," prohlásil.

Možná proto ještě nepotvrdil, že kariéru ukončí po mistrovství světa v roce 2018. "Ještě to nevím jistě. Samozřejmě něco v hlavě mám, ale není to nic stoprocentního," uvedl nedávno. "Možná zakončím kariéru jako Zinédine Zidane a dám někomu hlavičku. Víte, jak to je: Nikdy neříkej nikdy," dodal.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy