Ščasný váhá, zdali v Rumunsku nepostavit Váchu

ČTK ČTK
2. 8. 2016 14:39
Trenér fotbalové Sparty Zdeněk Ščasný před odvetou třetího předkola Ligy mistrů zvažuje, že by do základní sestavy postavil Lukáše Váchu. Sparta hrála v prvním zápase se Steauou 1:1 a zejména ve druhém poločase nedokázala ve středu pole podržet míč.
Lukáš Vácha
Lukáš Vácha | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Podle trenéra Zdeňka Ščasného je před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů na hřišti Steauay Bukurešť potřeba, aby si fotbalisté Sparty věřili a nezískali dojem, že jsou k ničemu. Zároveň podle něj musejí oproti úvodním dvěma soutěžním zápasům sezony zlepšit výkon v druhé půli a odehrát dobře a konstantně celých 90 minut. Letenští odcestovali do Rumunska s remízou 1:1 z prvního duelu.

"Z různých důvodů ty výkony nebyly úplně optimální a konstantní po celých 90 minut. Teď je důležité, aby mužstvo věřilo tomu, že jsme dobří a silní. Aby hráči nepropadli tomu, co častokrát čtou, a nezjistili, že jsme najednou tady všichni k ničemu," řekl před odletem do Rumunska novinářům Ščasný.

"Byť ty výkony nebyly optimální, v těch dvou zápasech jsme neprohráli. Je podstatné, aby si hráči začali věřit a našli správný rytmus. Doufám, že tento zápas je pro to dobrý," dodal.

Letenští v úvodním utkání po povedeném prvním poločase vedli 1:0, po změně stran ale přenechali iniciativu soupeři. Také v lize o víkendu proti Slovácku měli v přestávce náskok 2:0 a nakonec s vypětím sil zvítězili 3:2.

"První zápas nebyl z našeho pohledu úplně optimální, hlavně ta druhá půle. Tam jsme jim dovolili hrát líp, než jsem si představoval, že bychom je měli nechat hrát. Chceme náš výkon zlepšit. První zápas jsme nezvládli výsledkově, jak jsme chtěli, a pokud chceme postoupit, musíme zahrát líp," uvedl Ščasný.

Příliš se nezabývá tím, že Sparta proti Bukurešti hraje vedle postupu také o jistotu minimálně 150 milionů korun. "Že se hraje o hodně peněz, to já nevnímám, to si neuvědomuji. Takhle nemůžu přistupovat k zápasu. Chci být úspěšný, chci hrát dobře. Ale tlak vnímám pořád stejně, moc si to nepřipouštím. To bych se zbláznil. Je to jen větší napětí," mínil Ščasný.

Váhá, zda nepostavit uzdraveného záložníka Lukáše Váchu. "Je už zpátky v mužstvu. Chtěl jsem ho dát do zápasu, už trénuje dlouho. Trošku riziko to je, ale zcela upřímně říkám, že zvažujeme, jestli do něj nepůjdeme," prohlásil Ščasný.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy