Osobní souboje, neproměněné šance, zmar a naštvaní fanoušci. Sparta ani Plzeň nenadchly

Podívejte se na fotografie z úvodních zápasů 3. předkola Ligy mistrů ze zápasů českých zástupců.
Fotbalisté pražské Sparty ve 3. předkole Ligy mistrů remizovali se Steauou Bukurešť na vlastním hřišti 1:1. Do odvety, která se hraje za týden v Rumunsku, si tak příliš dobrý výsledek nevybojovali.
V Praze začal úvodní zápas třetího předkola ve svižném tempu. Již ve 4. minutě se zjevil v dobré příležitosti hostující Stanciu, Bičík ale jeho dobře mířenou hlavičku vytěsnil výborným zákrokem.
Ihned z protiútoku zahrozila i Sparta. Konaté našel z rychlé akce zpětnou přihrávkou Dočkala, jeho střela po zemi ale skončila v rukavicích brankáře Florina.
Po prvních příležitostech na obou stranách následovala relativně vyrovnaná partie, od 30. minuty už ale začala na hrací ploše dominovat Sparta.
Podívejte se na fotografie z úvodních zápasů českých zástupců ve 3. předkole Ligy mistrů. Tedy Sparty proti Steaue Bukurešť a Plzně proti Karabachu.

před 14 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.